pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 11 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 10276

Tańcz, gimnastykuj się i twórz z PCKulem. Wszystko przez YouTube

Pszczyńskie Centrum Kultury w czasie epidemii prowadzi zajęcia on-line. Wiecie, że pozostając w domu możecie uczyć się tańczyć hiphop, albo modern jazz, a nawet ćwiczyć z pałeczką mażoretkową? Dla najmłodszych przygotowano też gimnastykę w zabawnej formie. Prowadzone są również zajęcia plastyczne. Teraz w warsztatach uczestniczyć mogą nie tylko zapisani, ale wszyscy zainteresowani.

PCKul
Iwona Tchórzewska prowadzi zajęcia z tańca i gimnastyki · fot. pless.pl


Zajęcia prowadzą instruktorki na co dzień prowadzące warsztaty stacjonarne w Pszczyńskim Centrum Kultury. Lekcje tańca online oraz ćwiczenia z gimnastyki prowadzi Iwona Tchórzewska, ćwiczenia z pałeczką mażoretkową "Majorettes at home" - Marta Jabłońska, zajęcia z choreografii, tańca i gimnastyki - Gosia Tomczyk, a zajęcia plastyczne dla dzieci - Jadzia Trzaskalik. Wszystkie materiały dostępne są na kanale YouTube PCKulu.

Do zajęć z modern jazzu zaproszeni są wszyscy miłośnicy tańca jazzowego i współczesnego. Zobaczycie, w jaki sposób możecie pracować nas swoją techniką, gibkością, siłą, kondycją, izolacjami , czy przepływem energii. Nauczycie się także choreografii, która będzie dostosowana do warunków domowych.W zajęciach z hip-hopu może wziąć udział zarówno osoba początkująca jak i zaawansowana. W kolejnych odcinkach będziemy uczyć się bazowych hip-hopowych kroków od podstaw, poznacie ich nazwy oraz to, jak możecie tworzyć swoje kombinacje ruchowe na podstawie tylko jednego kroku.Są też zajęcia z gimnastyki, na których poznamy elementy treningu motorycznego, jogi, pilatesu i stretchingu, aby nasze ciała zachowały formę. Ćwiczyć może każdy - zaproście do wspólnego treningu również rodziców.

Na zajęciach plastycznych dzieci nauczą się wykonywać przestrzenne wielkanocne ozdoby z plasteliny, a także... kurnik z kartonu!
Są również ćwiczenia z pałeczką mażoretkową dla dziewczynek.Gosia Tomczyk proponuje zaś nie tylko gimnastykę i taniec dla najmłodszych, ale i "choreochallenge" - zajęcia z choreografii dla młodzieży i dorosłych. Co tydzień pojawi się nowy układ taneczny.Filmy udostępniane są od poniedziałku do soboty o godzinie 18.00. Nie znikają jednak z sieci - można oglądać je cały czas na YouTube. By nie przegapić żadnych zajęć najlepiej zasubskrybować kanał PCKul. Pełny harmonogram warsztatów online poniżej oraz na profilu http://www.facebook.com/pckulpszczyna.

pckul


Działajmy w myśl zasady #PszczynaSobiePomaga

ar / pless.pl

źródło: PCKul

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook