Telewizja pszczyna.tv

  • 8 maja 2020
  • 9 maja 2020
  • wyświetleń: 17360

[WIDEO] Dyrektor pszczyńskiego szpitala o aktualnej sytuacji placówki

W piątek, 8 maja spotkaliśmy się z dr n. med. Marcinem Leśniewskim, który przybliżył nam aktualną sytuację pszczyńskiego szpitala.Dyrektor placówki poinformował, że w środę u jednego z pacjentów stwierdzono zakażenie koronawirusem. - Chory został przyjęty do szpitala dwa dni wcześniej z zachowaniem wszelkich procedur triage'owych. Stwierdzono dolegliwości neurologiczne przy braku jakichkolwiek objawów infekcji. Po zakończeniu leczenia, zgodnie z zasadami, przed przekazaniem pacjenta do ośrodka rehabilitacji, wykonano test w kierunku koronawirusa. Okazał się pozytywny, więc w porozumieniu ze służbami sanitarnymi wdrożyliśmy szpitalne procedury chroniące pacjentów i personel - relacjonuje dr n. med. Marcin Leśniewski.

43 testy przeprowadzone u pacjentów i personelu wykazały wynik ujemny.

- Kontakt z naszym szpitalem jest bezpieczniejszy niż wizyta w sklepie. Kontakt z personelem szpitalnym podlegającym twardym procedurom sanitarnym jest o wiele bezpieczniejszy niż spotkania towarzyskie z osobami bez naszej wiedzy i doświadczenia medycznego - zapewnił dyrektor pszczyńskiego szpitala.

Marcin Leśniewski zwrócił uwagę, że konieczne jest przestrzeganie zasad dystansu społecznego, a więc ograniczanie kontaktów międzyludzkich, zwiększenie odległości między osobami, unikanie zgromadzeń, ograniczenie do minimum przebywania w sklepach, zakładanie masek. Podkreślił, że najprostszym i najważniejszym sposobem zapobiegania infekcji jest mycie rąk i unikanie dotykania twarzy. Dodał też, że najbardziej zagrożeni są seniorzy i osoby chore i to właśnie ich powinniśmy chronić przed zakażeniem.

- Zostańmy w domach i ograniczmy wychodzenie do niezbędnego minimum. Na zakupy, remonty i spotkania jeszcze przyjdzie czas - zaapelował dyrektor pszczyńskiego szpitala.

BM / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Facebook