Telewizja pszczyna.tv

  • 15 maja 2020
  • wyświetleń: 6855

Pszczyński zamek odwiedzimy przez internet na wiele sposobów

W czasie epidemii kanały internetowe stały się główną platformą spotkań z publicznością muzealną. Muzeum Zamkowe w Pszczynie aktywnie uczestnicząc w akcji "zostań w domu" udostępnia swoje zbiory na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. Co przygotowało?Muzeum Zamkowe zapewnia codzienną dawkę sztuki, przygotowując tematyczne posty w mediach społecznościowych (na Facebooku i Instagramie) oraz na stronie internetowej, odkrywające miejsca i obiekty zwykle niedostępne dla zwiedzających.

Wirtualne propozycje muzeum:Recepta na wiedzę - nowe miejsce na muzealnej stronie internetowej, gdzie pracownicy Muzeum dzielą się swoimi tekstami, które traktują o codziennym życiu i zwyczajach dawnych mieszkańców Zamku, historii Muzeum, wystawach stałych i czasowych, czy wybranych obiektach z bogatej kolekcji Muzeum.
http://www.zamek-pszczyna.pl/dzialalnosc_muzeum/Recepta_na_wiedze

Zobacz moje Muzeum jest propozycją spacerów po wystawach prezentowanych na kanale YouTube, na które zapraszają pracownicy różnych działów Muzeum Zamkowego, zachęcając do słuchania opowieści o miejscu, w którym pracują.

Wirtualne zwiedzanie unikatowych, pięknych wnętrz Zamku pszczyńskiego. Kształt bryły budynku nie zmienił się od XIX wieku, zaś we wnętrzach zachowało się około 80% oryginalnego wyposażenia z przełomu XIX i XX wieku.

Link do wirtualnego zwiedzania: http://www.zamek-pszczyna.home.pl/wz/index.html
Strona internetowa: http://www.zamek-pszczyna.pl
Facebook: http://www.facebook.com/zamekpszczyna
Instagram: http://www.instagram.com/muzeumzamkowepszczyna
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCEO8M48dL5v_nTdmsvi1unA

ar / pless.pl

źródło: Muzeum Zamkowe

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook