Telewizja pszczyna.tv

  • 4 czerwca 2020
  • 6 czerwca 2020
  • wyświetleń: 15303

[WIDEO] Anna Dajka ożywia tradycję. Dyrektor Skansenu o życiu i pracy

W kolejnym odcinku "Ciekawych ludzi powiatu" odwiedzamy pszczyński Skansen. To właśnie na jego terenie możemy spotkać Annę Dajkę - aktualną dyrektorkę tego pięknego, lokalnego przybytku. Zapraszamy do posłuchania wywiadu z Anią, która opowiada nam o tym, jak wygląda jej praca w Skansenie i w jaki sposób odnalazła swoją drogę do tego miejsca.Obecnie Skansen w Pszczynie jest nie tylko piękny i interesujący dla amatorów kultury dawnej. Paradoksalnie, jest to jedno z najbardziej żywych miejsc na mapie Pszczyny. Warsztaty kosmetyczne, manufaktura zdrowia, zajęcia dla dzieci, eventy o tematyce dietetycznej i kulinarnej, spotkania z ciekawymi ludźmi, święta ziół, ekologiczny sklepik, plenerowe msze, kino pod chmurką, koncerty, joga - tak naprawdę to tylko skrócona lista skansenowych wydarzeń, a skarbnicą pomysłów i energii do ich realizacji jest właśnie Anna Dajka.

Czy to towarzystwo pszczół, zieleni i ducha tradycji oraz kultury ludowej wpływa na nią tak inspirująco? Jak sama przyznaje, jest dobrze zsynchronizowana ze swoim miejscem pracy, cały czas poszerza swoje horyzonty i dba o rozwój Zagrody Wsi Pszczyńskiej, której potencjał rośnie z roku na rok. Osobiście prowadzi warsztaty dietetyczne pod szyldem Manufaktury Zdrowia. W materiale zachęca wszystkich do poszukiwania nowych dróg rozwoju i przekonuje, że zawsze można zacząć robić coś nowego - niezależnie od tego, ile ma się lat i wątpliwości na ten temat.

Z wywiadu dowiecie się także, co będzie działo się w Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej w najbliższym czasie.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Facebook