pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 16 lipca 2020
  • wyświetleń: 5710

[WIDEO, FOTO] Strzyżenie owieczek i pielęgnacja drzew w Skansenie

W Skansenie - Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej sporo się dzieje. Owieczki odwiedził fryzjer, a wysokie dęby są poddawane zabiegom pielęgnacyjnym.

Strzyżenie owiec w Skansenie - 10.07.2020 · fot. Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej


10 lipca do pszczyńskiego Skansenu zawitał fryzjer. - Owce miały okazję poddać się zabiegom pielęgnacyjnym, co wbrew pozorom nie było takie łatwe do zorganizowania. Terminy u owczych fryzjerów są bowiem bardzo odległe, ale taka wyczekana wizyta zyskuje zapewne na wartości. Już niebawem powiemy, co z tej wełny wyczarujemy - mówi Anna Dajka, dyrektor pszczyńskiego Skansenu.W Skansenie trwają także prace polegające na pielęgnacji drzew. Do pielęgnacji zakwalifikowano 14 dębów. Głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa odwiedzającym turystom oraz zabytkom zlokalizowanym na terenie obiektu. Nie bez znaczenia pozostają także względy estetyczne drzew. Dzięki metodzie alpinistycznej, która pozwala na zastosowanie linowego dostępu do miejsc wymagających docięcia, pracownicy są w stanie bardzo precyzyjnie wyciąć chore i zniszczone gałęzie oraz uzyskać wspaniałe rezultaty. Na jednym z drzew, oprócz pielęgnacji, zostanie założone wiązanie elastyczne typu Cobra, które pozwoli na odpowiednie usztywnienie dębu.

Pielęgnacja drzew w Skansenie - 10.07.2020 · fot. Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej


Pielęgnację drzew w Skansenie wykonuje firma Usługi Ogrodnicze - Krzysztof Biegier, przy współpracy z firmą Regiel Arborysta prowadzoną przez Szymona Pastuszkę, który zajął szóste miejsce w Mistrzostwach Polski we wspinaczce drzewnej.

Loading...

BM / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Facebook