Telewizja pszczyna.tv

  • 7 sierpnia 2020
  • 8 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 12238

[WIDEO] Dyrektor szpitala: czego uczy nas epidemia COVID-19?

Oznaczenie naszego powiatu jako miejsca zwiększonego ryzyka epidemiologicznego staje się wyzwaniem dla nas wszystkich. Na temat aktualnej sytuacji rozmawialiśmy z dr n. med. Marcinem Leśniewskim, dyrektorem Szpitala Powiatowego w Pszczynie.- Pomijając polityczne, gospodarcze, społeczne czy kulturowe teorie spiskowe możemy wysnuć wnioski obiektywne, które nasuwają się po wiosennej, w trakcie letniej i przed jesienną, pełną obaw o zakażenie się SARS-2 i chorobę COVID-19, falą epidemii - mówi dr n. med. Marcin Leśniewski.

Medyk podkreślił, że najprostszym i najważniejszym sposobem zapobiegania infekcji jest mycie rąk i unikanie dotykania twarzy. Przypomniał też, że należy zasłaniać usta podczas kichania lub kaszlu. Marcin Leśniewski zwrócił uwagę, że konieczne jest przestrzeganie zasad dystansu społecznego. Dodał też, że najbardziej zagrożeni są seniorzy i osoby chore i to właśnie ich powinniśmy szczególnie chronić przed zakażeniem.

Dr n. med. Marcin Leśniewski zapewnił, że pszczyński szpital działa bez przeszkód i jest miejscem bezpiecznym. Dodał również, że w placówce zostały wdrożone wszelkie działania mające na celu ochronę pacjentów i personelu przed koronawirusem.

BM / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Facebook