pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa Logo pszczyna.tv

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 2 września 2020
  • 6 września 2020
  • wyświetleń: 15041

Otwarto nowy budynek Szkoły Podstawowej nr 2

We wtorek, podczas inauguracji roku szkolnego klas pierwszych, oficjalnie otwarty został nowy budynek Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie. Nowoczesne pomieszczenia już w najbliższych dniach służyć będą uczniom, a dzięki inwestycji w tej placówce zlikwidowana zostanie dwuzmianowość.

W wybudowanym za ponad 5 milionów złotych dwukondygnacyjnym budynku mieści się aż osiem sal lekcyjnych, w tym nowocześnie wyposażona pracownia komputerowa i sale przedmiotowe, przygotowane do nauki: języka ojczystego, języków obcych, geografii, chemii, fizyki, matematyki i historii. Na parterze znajduje się tutaj także mała sala gimnastyczna i szatnie. Przygotowano także nowoczesne i przyjazne dla dzieci sanitariaty.

Otwarto nowy budynek Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie - 1.09.2020 · fot. UM Pszczyna


- Zakończyła się rozbudowa szkoły. Dzisiaj w dobie wirusa ta szkoła spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa. Każda klasa uczy się w odrębnym pomieszczeniu. Szkoła jest nowocześnie wyposażona, posiada fantastycznie przygotowaną pracownię komputerową. Dzisiaj możemy tu wprowadzić dzieci, młodzież i organizować zajęcia na najwyższym poziomie - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

O tym jak bardzo była to oczekiwana inwestycja można było przekonać się już podczas rozpoczęcia roku szkolnego, gdy nowy budynek został zaprezentowany uczniom i ich rodzicom. Dzieci i opiekunowie z uśmiechami na twarzach podziwiali wnętrza i pomieszczenia, w których już niebawem rozpoczną naukę.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie" podaj

Facebook