pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa Logo pszczyna.tv

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 10 września 2020
  • 11 września 2020
  • wyświetleń: 10128

Skąd biorą się korki na DK-1 w Pszczynie?

Na krajowej jedynce, która przebiega przez Pszczynę, panuje duże natężenie ruchu. Ruch lokalny łączy się tutaj z tranzytowym. O ból głowy może przyprawić synchronizacja świateł, która sprawia, że jadąc w stronę Bielska-Białej zatrzymujemy się niemal na każdym skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną.

Materiał został nagrany we wtorek około godziny 12.00, gdy na DK-1 nie było wyjątkowego ścisku. Możnaby spokojnie i płynnie przejechać przez pszczyński odcinek krajówki, gdyby nie fakt, że jadąc z przepisową prędkością trzeba zatrzymać się przed każdym skrzyżowaniem. Zdenerwowanie kierowców i korki to jedno. Drugą sprawą jest ekologia i hałas. Ciągle hamujące i ruszające samochody powodują dużą emisję spalin i zwiększony poziom decybeli.

Warto dodać, że z identyczną sytuacją można się spotkać także w środku nocy, gdy z poprzecznych dróg nie wyjeżdżają żadne samochody. Kierowcy jadący przez Pszczynę zatrzymują się więc na każdym skrzyżowaniu i obserwują pustą drogę.

sid / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook