Telewizja pszczyna.tv

  • 9 października 2020
  • 11 października 2020
  • wyświetleń: 27215

[WIDEO] 5 pacjentów szpitala i 7 pracowników z koronawirusem

W piątek, 9 października spotkaliśmy się z dyrektorem pszczyńskiego szpitala, by porozmawiać na temat aktualnej sytuacji w placówce. Jak poinformował dr n. med. Marcin Leśniewski, obecność koronawirusa potwierdzono u 7 pracowników oraz 5 pacjentów lecznicy. Zobaczcie nasze wideo.W związku z zaostrzającą się sytuacją ograniczona została działalność szpitala, przede wszystkim w zakresie specjalności zabiegowych. W chwili obecnej w placówce ograniczono hospitalizację tylko do procedur ratujących życie.

Obszar szpitala, który zajmuje się medycyną zachowawczą, ze względu na ubytek personelu oraz ze względu na to, że strefy czerwone - izolacyjne - na tych oddziałach są już zajęte przez zakażonych pacjentów, został zamknięty.

- Znaczna część społeczeństwa będzie zakażona, część zachoruje, większość przejdzie tę chorobę jak zwykłe przeziębienie. Dla pewnej grupy osób będzie to jednak choroba śmiertelna - mówił dr n. med. Marcin Leśniewski i zaapelował: - zmniejszmy zagrożenie dla osób narażonych: zakładajmy maski, utrzymujmy dystans, odkażajmy dłonie i wietrzmy pomieszczenia, w których przebywamy.

Dyrektor pszczyńskiego szpitala zwrócił się również z prośbą o ograniczenie zgromadzeń. - Będzie czas na świętowanie, dzisiaj musimy sobie odpuścić. Dbajcie Państwo o siebie, ale przede wszystkim dbajcie o osoby, które są Wam bliskie, a które są narażone.

BM / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Facebook