Telewizja pszczyna.tv

  • 13 listopada 2020
  • 15 listopada 2020
  • wyświetleń: 12219

[WIDEO] Dyrektor szpitala o aktualnej sytuacji i teleporadach

W piątek, 13 listopada ponownie spotkaliśmy się z dr. n. med. Marcinem Leśniewskim, dyrektorem Szpitala Powiatowego w Pszczynie, by poznać aktualną sytuację placówki. Zobaczcie nasze wideo.W dobie epidemii szpital wypełnia się chorymi. Na niespełna 160 łóżek, zajętych jest 115. Ponad 1/3 pacjentów stanowią chorzy na COVID-19.

- Niezwykłe obciążenia, w tych bardzo stresogennych warunkach, są obciążeniem personelu szpitala. Dziękuję wszystkim pracownikom szpitala, szczególnie tym, którzy po chorobie - po zakażeniu koronawirusem - powrócili już do pracy i mimo stresu, który towarzyszył chorobie, podejmują swoje obowiązki - mówił dr n. med. Marcin Leśniewski i jednocześnie, po raz kolejny, zwrócił się z apelem o wsparcie: - Chętnie przyjmiemy każdego wolontariusza do pomocy w szpitalu.

Dyrektor pszczyńskiej placówki zwrócił się także do lekarzy, pielęgniarek, położnych, rejestratorek i wszystkich innych pracowników POZ-ów: - Chciałbym podziękować za ogromną pracę, jaką wykonują dla swoich i jednocześnie naszych szpitalnych pacjentów.

Dr n. med. Marcin Leśniewski odniósł się także do przeprowadzanych teleporad. - Zdajemy sobie sprawę, że teleporady, które stanowią dużą część interwencji lekarskich i pielęgniarskich, są prowadzone w interesie każdego chronionego przed infekcją pacjenta, jak i w ogólnospołecznym sprowadzającym się do zmniejszenia rozprzestrzeniania zakażenia. Teleporady wbrew pozorom bardzo obciążają personel zarówno czasowo, jak i w zakresie odpowiedzialności, bo tego typu porada to dużo trudniejsza rzecz diagnostycznie i bardziej czasochłonna. Opieka sprawowana przez lekarzy pierwszego kontaktu nad pacjentami znanymi im właśnie najlepiej, bardzo odciąża szpital. Bardzo chciałbym za to podziękować - dodał dyrektor Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

BM / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Facebook