pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 18 grudnia 2020
  • 28 grudnia 2020
  • wyświetleń: 4822

[WIDEO] Książkowe igraszki od teraz także w formie filmików

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie rozpoczyna produkcję filmików z cyklu "Książkowe igraszki". To dobrze znana propozycja dla rodzin z dziećmi. Spotkania, które dotychczas odbywały się w bibliotece, a w czasie pandemii on-line poprzez komunikator Skype, teraz będą bardziej dostępne dla wszystkich, bo będą ukazywały się w formie wideo. Zajęcia poprzez Skype również będą kontynuowane!Pierwszy odcinek jest związany z ksiażką "Pomelo podróżuje".

"Książkowe Igraszki" to zabawy dla dzieci i całej rodziny. Proponowane aktywności inspirowane są książkami. Współpracując z wydawnictwami, prowadzący spotakania bibliotekarze czytają fragmenty książek i zapraszamy małych i dużych do podążania za literackimi bohaterami.

Przed pandemią zajęcia odbywały się w bibliotece. Przychodzili rodzice i dziadkowie z młodszymi i starszymi dziećmi, a nawet nastolatkami. Główną myślą, jaka przyświeca książkowym igraszkom" jest rozwijanie relacji międzypokoleniowych, rodzinnych i promocja wspólnej zabawy z książką. Książka staje się tutaj tematem wyjścia, wartościową bazą do wszechstronnego rozwoju.

- Jesteśmy przekonani, że dzieci widzące czytających rodziców, dziadków, rodzeństwo, będą sięgać po książki i w dorosłym życiu - mówią bibliotekarze.

Teraz w ramach "pandemicznej" akcji #niezostawiamczytelnika biblioteka postanowiła nagrywać "Książkowe igraszki", a filmy publikować na Facebooku i kanale YouTube.

Od stycznia biblioteka planuje też kontynuowanie "Książkowym igraszek" poprzez Skype - będą odbywały się raz w miesiącu. Spotkania będą powtórzeniem wersji wideo, jednak podstawą będzie interakcja dziecka i rodzica z bibliotekarzem poprzez komunikator i kamerkę internetową. Informacje o takich spotkaniach można znaleźć na profilu biblioteki na Facebooku https://www.facebook.com/mpbppszczyna. Zapraszamy do dołączania do facebookowego wydarzenia, by otrzymywać przypomnienia.

Wszelkich informacji biblioteka udziela pod numerem telefonu: 32 447 10 06. Można też napisać wiadomość na FB.

Zachęcamy do polubienia strony https://www.facebook.com/mpbppszczyna.

ar / pless.pl

źródło: Miejsko-Powiatowa Biblioteka w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejska biblioteka" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejska biblioteka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejska biblioteka" podaj

Facebook