pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 11 stycznia 2021
  • 28 lutego 2021
  • wyświetleń: 20680

Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Tenisie w SCTW sobotę, 27 lutego zakończyły się Mistrzostwa Polski w Tenisie do lat 16 (U16) odbywające się już drugi rok z rzędu w Śląskim Centrum Tenisa w Pszczynie. Wzięło w nich udział ponad 120 zawodników z całej Polski. Do naszego miasta zjechali najlepsi tenisiści i tenisistki w tej kategorii wiekowej. Turniej podsumowuje Wojciech Pękała ze Śląskiego Centrum Tenisa.

- Przyznanie Śląskiemu Centrum Tenisa organizacji Mistrzostw Polski drugi rok z rzędu świadczy o tym, że Pszczyna jest jednym z ważniejszych punktów na tenisowej mapie Polski - mówi gospodarz turnieju, Wojciech Pękała.

Zanim rozpoczął się turniej finałowy, w dniach 21-22 lutego rozegrano mecze eliminacyjne. We wtorek, 23 lutego rozpoczęły się rozgrywki, w których udział brało 64 zawodników (kat. K i M). Finały odbyły się w sobotę, 27 lutego.

- Jeśli chodzi o występy faworytów, obyło się bez niespodzianek: wygrali faworyzowani Tomasz Berkieta w kategorii singla chłopaków oraz Anastazja Bozowa w singlu dziewcząt. Większość meczów była bardzo wyrównana, wszystkie na bardzo wysokim poziomie, widać było bardzo dobre przygotowanie młodzieży do tego turnieju - podsumował W. Pękała.

Zapowiedź rozgrywek - 23.02.2021Wśród zawodników reprezentujących SCT Pszczyna na Mistrzostwach znaleźli się: Weronika Domańska, Bartek Miszczak i Antek Pękała. Najlepiej poszło Weronice, która zdobyła brązowy medal w deblu! Pozostali tenisiści z Pszczyny odpadli po pierwszych meczach. Jak podkreśla dyrektor turnieju Wojciech Pękała, były to dobrze rozegrane spotkania, ale chłopcy musieli ostatecznie uznać wyższość zawodników z innych klubów.

Tomasz Berkieta
Tomasz Berkieta z KT Warszawianka Warszawa - Mistrz Polski U16 w Tenisie · fot. pless.pl

Anastasia Bozova, klub MKT Łódź, Zuzanna Pawlikowska z CKT Grodzisk Mazowiecki
Mistrzyni Polski Anastasia Bozova, klub AZS Łódź i wicemistrzyni Zuzanna Pawlikowska z CKT Grodzisk Mazowiecki · fot. pless.pl


Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Tenisie U16 - zwycięzcy:Singiel dziewcząt:

1 miejsce: Anastasia Bozova, klub AZS Łódź
2 miejsce: Zuzanna Pawlikowska z CKT Grodzisk Mazowiecki
3 miejsce: Olivia Bergler z KS Górnik Bytom oraz Zuzanna Bednarz z klubu Czarni Rzeszów

Singiel chłopców:

1 miejsce: Tomasz Berkieta z KT Warszawianka Warszawa
2 miejsce: Jakub Jędrzejczak z BKT Advantage Bielsko
3 miejsce: Adam Majchrzak z MKT Łódź oraz Marcin Andrzejczak z klubu Szczawno-Zdrój

Debel dziewcząt:

1 miejsce: Martyna Piechowicz-Julia Daroszewska
2 miejsce: Monika Stankiewicz-Martyna Mackiewicz
3 miejsce: Weronika Domańska (Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna) - Anastasia Bozova oraz Hanna Telżyńska - Barbara Straszewska

Debel chłopców:

1 miejsce: Tomasz Berkieta - Oscar Grzegorzewski
2 miejsce: Adam Majchrzak - Mateusz Lange
3 miejsce: Szymon Kaszowski - Jakub Jędrzejczak oraz Phillip Bloom - Kacper Królikowski

Niestety kibice nie mogli zobaczyć zmagań zawodników. Ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem mecze Mistrzostw Polski zostały rozegrane bez udziału publiczności.

Patronat nad imprezą objęli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, Grupa LOTOS oraz Polski Związek Tenisowy, a także 18 firm prywatnych z terenu Śląska i Małopolski.

Współorganizatorem, który współfinansował Mistrzostwa jest gmina Pszczyna.

- Bez pomocy burmistrza Pszczyny impreza tak wielkiej rangi nie mogłaby się odbyć w naszym mieście - dodaje W. Pękała.

Portal pless.pl objął patronat medialny nad imprezą.

Jednocześnie zachęcamy do obejrzenia naszej relacji z ubiegłorocznych zmagań w Śląskim Centrum Tenisa - artykuł "130 młodych tenisistów wałczyło o tytuł Mistrza Polski!" dostępny jest TUTAJ.

ab, BM, ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Śląskie Centrum Tenisa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śląskie Centrum Tenisa" podaj

Facebook