pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa Logo pszczyna.tv

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 30 stycznia 2021
  • 31 stycznia 2021
  • wyświetleń: 10484

Duży smog w małym mieście. Różowa Pantera z wizytą w Pszczynie

Szok i niedowierzanie - tak najlepiej można opisać emocje kogoś, kto przyjeżdża do "zielonych płuc Śląska" w szczycie sezonu grzewczego. Różowa Pantera właśnie odbyła taką wycieczkę. Co z niej wynikło i czy wróci tu w wakacje? Zapraszamy na cykl odcinków "Duży smog w małym mieście".

Pszczyna to piękne, klimatyczne miasto. Ma jednak co najmniej jeden mankament - smog. Pod względem stanu i jakości powietrza całkiem blisko jej do wielkich metropolii. Zanieczyszczenie powietrza w naszym mieście wynika przede wszystkim z nieprawidłowego ogrzewania domów. Ale są też inne czynniki, które mają na to wpływ.

W naszym cyklu chcemy w przystępny sposób przybliżyć Wam problemy Pszczyny i pszczynian związane ze smogiem. W kolejnym odcinku porozmawiamy z grupą pszczyńskich kominiarzy, którzy mają na ten temat wiele do powiedzenia, a zwykle są stroną pomijaną w dyskusji o zanieczyszczeniu powietrza. Dowiecie się też między innymi, jak wieloletnie oddychanie smogiem wpływa na Wasze zdrowie (a także na przebieg COVID-19), jak wybrać oczyszczacz powietrza i czy wymiana kotła to sprawa prosta.

W pierwszym odcinku naszej serii do Pszczyny przyjeżdża Różowa Pantera. Prawda, że jej różowe, czyste futerko kontrastuje z szarugą miasta i gęstym od smogu powietrzem?

Maskotka znalazła się w filmie nie bez przyczyny - za niedługo przekażemy ją na licytację dla małego Filipka Cholewy, który walczy z SMA.

duży smog w małym mieście

Ela, ab / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Facebook