pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 11 marca 2021
  • 14 marca 2021
  • wyświetleń: 16680

Co robić, kiedy sąsiad kopci? Duży smog w małym mieście

Poprawa jakości powietrza w Pszczynie leży w interesie nas wszystkich. Aby nastąpiła, potrzebna jest edukacja, informowanie czy wsparcie finansowe. Gdy jednak to nie wystarczy i problemowi sąsiedzi nadal kopcą, możemy interweniować. Jak rozpoznać toksyczny dym z komina i na tej podstawie podjąć dalsze kroki?

Choć instalacje gazowe i inne alternatywne rozwiązania sukcesywnie zastępują kotły węglowe, wciąż mamy do czynienia z wieloma mieszkańcami, którzy uparcie ogrzewają swoje domy za pomocą węgla niskiej jakości, niewydajnego kotła, mokrego drewna, a nawet odpadów. Z ich kominów unosi się dym, który truje, śmierdzi i tworzy smog. Kiedy dym wskazuje na spalanie w kotle śmieci, a kiedy węgla? W jakich momentach podczas palenia wytwarza się go najwięcej? I wreszcie - co robić, jeśli widzimy kłębiący się dym, ulatujący z komina sąsiada? Odpowiedzi udzielamy w naszym materiale wideo.

Przypominamy jednocześnie, że problem kopcącego sąsiada możemy zgłosić bezpośrednio Straży Miejskiej lub wykorzystać do tego platformę do zgłaszania i weryfikacji lokalnych zagrożeń ekologicznych, dostępną pod adresem www.smog.pszczyna.pl.

Katarzyna Klimek-Adamczyk ze Stowarzyszenia Nie Dokarmiaj Smoga Pszczyński Alarm Smogowy podkreśla ponadto, że warto rozmawiać o smogu, edukować sąsiadów osobiście i szerzyć wiedzę na temat zgubnych dla zdrowia skutków oddychania smogiem. Z najnowszego odcinka dowiecie się także, co zawiera w sobie toksyczny dym wydobywający się z komina oraz jaki wpływ na powstawanie smogu w Pszczynie ma ruch samochodowy.

Duży smog w małym mieście

W cyklu pszczyna.tv pt. "Duży smog w małym mieście" chcemy w przystępny sposób przybliżyć problemy Pszczyny i pszczynian związane ze smogiem. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Duży smog w małym mieście" podaj

Ela, ab / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Facebook