pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 1 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 14205

Do pszczyńskiego parku zawitają flamingi - na stałe!

Prima aprilis:

Na terenie pszczyńskiego parku zawitają na stałe flamingi. Są darem od hiszpańskiego rezerwatu, do którego pod koniec zeszłego roku Pszczyna przekazała dwa dorosłe żubry. W tej chwili ptaki przebywają na terenie Pokazowej Zagrody Żubrów, jednak po zaaklimatyzowaniu się mają docelowo zostać przeniesione do Parku Zamkowego. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo!W sobotę, 27 marca, do Pszczyny przywieziono 10 dorosłych flamingów, zamieszkujących do tej pory Andaluzję. Ptaki z miejsca trafiły na teren zagrody, skąd w listopadzie ubiegłego roku wyjechały do Hiszpanii dwa żubry - Plener III oraz Platyn. Jak na razie flamingi przechodzą obowiązkową kwarantannę, a jednocześnie przyzwyczajają się do nowego otoczenia. Jak ocenia Michał Makowski, dyrektor Pokazowej Zagrody Żubrów, flamingi mają bardzo wysoką szansę na przystosowanie się do panujących u nas warunków. Ocieplenie klimatu sprawia, że coraz lepiej czują się u nas gatunki, które jeszcze do niedawna bezwzględnie by tu nie przetrwały. Sprowadzenie flamingów ma na celu nie tylko podnieść atrakcyjność pszczyńskiego parku, ale też zwiększyć panującą tu bioróżnorodność gatunkową. Poza tym jest prezentem od andaluzyjskiego rezerwatu.

Za niedługo każdy flaming otrzyma imię, co - zgodnie z tradycją nazywania pszczyńskich żubrów - zostanie również poprzedzone konkursem. W poprzednim domu ptaki nie posiadały imion, gdyż w tamtejszym rejonie były częścią znacznie większej populacji. 10 osobników przekazanych do Pszczyny to jednak nie lada zjawisko.

Flaming różowy to gatunek dużego ptaka brodzącego z rodziny flamingów, rozpowszechniony na całym świecie. Zamieszkuje laguny, delty rzek i płytkie jeziora o różnym stopniu zasolenia. Choć flamingi występują naturalnie na obszarach o cieplejszym klimacie, wyjątkowo zalatują do Polski i bywają widywanie najczęściej jesienią.

Zapraszamy do wspominania naszych żartów z minionych lat!

Prima aprilis na pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Prima aprilis na pless.pl" podaj
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Prima aprilis na pless.pl" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Prima aprilis na pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Prima aprilis na pless.pl" podaj

Facebook