pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa Logo pszczyna.tv

Wideo

 • 7 kwietnia 2021
 • wyświetleń: 1362

Ma Uri, czyli coś więcej niż masaż

Materiał partnera:

Masaż - trening MA-URI to sposób na życie. To prawdziwa szkoła życia, która pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, relacje, wybory życiowe i emocje.

Ma Uri, czyli coś więcej niż masaż


Masaż, rytuał MA-URI jest oparty na technikach stosowanych w starożytnej Polinezji, choć sam trening został stworzony współcześnie. Jest on przeciwieństwem masażu klasycznego. Jego podstawę stanowi indywidualne podejście i odpowiednio dobrana muzyka - głośne polinezyjskie pieśni wykonywane przez męskie i żeńskie głosy. Masażysta wykonuje delikatny taniec, zgodnie z rytmem muzyki. Stosuje rytmiczne uciski na ciało osoby masowanej, które wykonuje nie dłońmi, a przedramionami - opowiada specjalistka z Magii dla Ciała - salonu oferującego masaż Ma Uri we Wrocławiu.

Masaż MA-URI rozpoczyna się od pleców, ponieważ w tej części ciała gromadzi się najwięcej napięć - dokładnie w okolicy przykręgosłupowej i w barkach. Masażysta przechodzi na kolejne części ciała; oprócz piersi, masowana jest każda partia naszego ciała. Należy pamiętać, że w tle cały czas rozbrzmiewa rytmiczna muzyka, w rytm której podąża masażysta.

Masaż MA-URI - efekty:Jak zostało wspomniane, masaż ten różni się techniką od masażu klasycznego, redukując przede wszystkim poziom stresu, wprowadzając w stan relaksu i ukojenia. Można powiedzieć, że jednocześnie masowana jest nasza dusza, która często tak samo jak nasze ciało potrzebuje pomocy. Uzyskujemy w efekcie równowagę ciała i umysłu, ponieważ wszystkie nasze mięśnie zostają dogłębnie rozluźnione.

MA-URI zmniejszy ból: • Pleców
 • Bioder
 • Nóg
 • Zwiększa elastyczność bioder
 • Usprawnia przemianę materii i pracę jelit
 • Uwalnia organizm z toksyn
 • Zwiększa krążenie krwi i limfy
 • Wpływa na układ nerwowy
 • Zwiększa kreatywność i koncentrację


MA-URI - dla kogo?Rytuał MA-URI jest dla wszystkich, którzy pragną rozwoju w pojęciu holistycznym, ujawnienia swojego potencjału, przekroczenia barier i pozbycia się samokrytyki. Ten cudowny rytuał pomoże Ci w pełni się zrelaksować, zajrzeć w głąb siebie i nabrać dystansu do otaczającego nas świata. Pozwoli przekonać się o tym, że to czego pragniemy jest w zasięgu ręki! Wszystko to brzmi dość patetycznie, należy jednak pamiętać, że jest to pewnego rodzaju filozofia, lecząca ciało i duszę. Dodatkowo to świetna rozrywka dla tych, którzy kochają taniec, dotyk, ekspresję.

To jeden z niewielu masaży, który praktycznie nie ma żadnych przeciwwskazań. Z pewnością jednak, kobieta będąca w pierwszym trymestrze ciąży powinna skonsultować się wcześniej z lekarzem. Masaż MA-URI łagodzi skutki chemioterapii, natomiast osoby stricte chorujące na choroby nowotworowe wcześniej również powinny skonsultować się ze swoim lekarzem. Oczywiście - tak jak w wypadku innego rodzaju masaży - wysoka gorączka powinna powstrzymać nas od skorzystania z tej metody.

Facebook