pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 26 kwietnia 2021
  • 27 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 17237

Szczepienie w Powiatowym Punkcie Szczepień - krok po kroku

Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych zlokalizowany w hali POSIR - to w nim wielu z nas zaszczepi się przeciwko COVID-19 w najbliższych tygodniach i miesiącach. Jak wygląda procedura szczepienia począwszy od wejścia do budynku? Poniżej zamieszczamy film, który krok po kroku wyjaśnia jej przebieg.

Zapewne wiele osób planujących zaszczepić się w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych zastanawia się, jak będzie przebiegała ich wizyta. Na co się nastawić? Jak przygotowany jest budynek? Czy możemy liczyć na pomoc w razie wątpliwości czy problemów? W poniższym materiale, z udziałem koordynatora punktu Sebastiana Markiewicza, pokazujemy krok po kroku, jak wygląda cały proces. Przestrzeń hali została tak przygotowana, aby zachowane były bezpieczeństwo i porządek. Osoby już zaszczepione nie będą stykały się z osobami oczekującymi na szczepienie.

Sebastian Markiewicz, koordynator punktu, apeluje o to, by każda osoba zapisana na szczepienie zjawiała się na miejscu nie wcześniej niż kilka minut przed wyznaczoną godziną szczepienia. Punktualność jest konieczna, aby uniknąć zatłoczenia przed halą i na parkingu oraz nie tworzyć niepotrzebnej kolejki.

Po wejściu do budynku hali obowiązkowa jest dezynfekcja dłoni, następnie przechodzimy w miejsce, w którym podchodzi do nas asystent i zostajemy skierowani do stanowisk z ankietami. Po wypełnieniu ankiety kierujemy się do rejestracji, a z niej do strefy oczekiwania i dalej do gabinetu lekarskiego lub bezpośrednio do kabin, w których odbywają się szczepienia. Po szczepieniu należy odczekać kwadrans w specjalnie przeznaczonej do tego strefie i jeśli nie pojawiły się żadne dolegliwości, opuszczamy obiekt osobnym wyjściem.

Ela, ab / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Facebook