pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 26 kwietnia 2021
  • 3 maja 2021
  • wyświetleń: 8548

Bezpieczni seniorzy - jak nie dać się oszustom i unikać zagrożeń?

Seniorzy to grupa społeczna wyjątkowo narażona na pewne specyficzne rodzaje zagrożeń. Bardzo często wykorzystują ich oszuści i złodzieje. Niebezpieczeństwa mogą czyhać na seniorów zarówno w domu, jak i poza nim. O tym jak się przed nimi uchronić rozmawialiśmy z funkcjonariuszkami Komendy Miejskiej Policji w Tychach. To już ostatni odcinek z cyklu wideo Śląskie dla Seniora. Wszystkie cztery można zobaczyć pod poniższym artykułem.

Osoby starsze są szczególnie podatne na pewne rodzaje niebezpieczeństw ze strony innych ludzi. Oszuści wykorzystują ich dobre serca, przychylność oraz potrzebę bycia dostrzeżonym i pomocnym. Są w stanie wyłudzić od nich pieniądze i dane osobowe czy w perfidny sposób dokonać kradzieży podczas najścia w domu. W rozmowach telefonicznych podają się nie tylko za poszkodowanych wnuczków, ale też policjantów czy przedstawicieli innych służb.

Szczególnie narażone na ataki oszustów są osoby starsze mieszkające samotnie. Rodziny powinny uczulić swoich seniorów na grożące im niebezpieczeństwa oraz przedstawić możliwe scenariusze oszustw. Z kolei sami seniorzy muszą stosować zasadę ograniczonego zaufania i uważać na siebie w różnych okolicznościach. Ostrożność warto zachować m.in. podczas robienia zakupów, w komunikacji miejskiej i na spacerach.

Seniorzy powinni też szczególnie uważać jadąc rowerem czy prowadząc samochód - należy pamiętać, że chociażby zażywanie niektórych leków może być przeciwwskazaniem do prowadzenia pojazdu.

Więcej informacji o projekcie Śląsk dla Seniora można znaleźć na stronie seniorzy.slaskie.pl.

ab, ups, Ela / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Śląskie Dla Seniora

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śląskie Dla Seniora" podaj

Facebook