pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 7 maja 2021
  • 9 maja 2021
  • wyświetleń: 20736

Czy Pszczyna zamieni się w betonozę?

Betonozy - tak potocznie nazywane bywają miejsca pozbawione zieleni i drzew, najczęściej całe miasta lub ich najbardziej zurbanizowane obszary. Czy Pszczynie grozi to niechlubne miano? Jak na razie jest jeszcze zielono, lecz kolejne wycinki drzew martwią mieszkańców.

Najgłośniejszym echem odbiła się niedawna wycinka przy DW939, przy której powstanie kontynuacja ścieżki rowerowej prowadzącej od centrum przesiadkowego w kierunku Wisły Wielkiej. Jednak takich wycinek, które wpłynęły na redukcję zieleni i zmianę krajobrazu jest w Pszczynie więcej.

W związku z nimi pojawiają się także liczne wątpliwości - czy przyjmują się nasadzenia zastępcze, mające zrekompensować mieszkańcom i przyrodzie wycięte drzewa? Czy nacisk społeczny wywierany w celu ocalenia drzew i zieleni ma sens? Co możemy zrobić jako mieszkańcy naszego miasta, aby nie szkodzić przyrodzie i dbać o jej różnorodność? Zapraszamy na rozmowę z Jackiem Lebiodą, dyrektorem Miejskiego Zakładu Zieleni w Pszczynie.

Ela, ab / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook