pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 6 czerwca 2021
  • 8 czerwca 2021
  • wyświetleń: 20099

Pszczyńskie truskawki - sezon w pełni!

W czerwcu i lipcu możemy zjeść najsmaczniejsze truskawki od lokalnych rolników. Z kamerą odwiedziliśmy gospodarstwo rolne Trusmak, gdzie dowiedzieliśmy się, czym wyróżniają się polskie truskawki, czy uprawa tych owoców jest pracochłonna i skąd biorą się truskawki w grudniu. Zapraszamy do obejrzenia materiału wprost spomiędzy truskawek!

U progu lata mamy dostęp do najzdrowszych i najsmaczniejszych truskawek. Warto je jeść właśnie wtedy, ponieważ mają najwięcej witamin i minerałów, są słodkie, soczyste i świeże. Jako konsumenci mamy też pewność, że to nasze, krajowe truskawki, a nie importowane owoce z Hiszpanii czy Grecji, które pojawiają się znacznie wcześniej i można kupić je nawet w grudniu czy w styczniu.

Jak podkreśla Przemysław Nowok z gospodarstwa Trusmak, rodzime warunki są optymalne i wyjątkowo korzystne dla uprawy truskawek - ciepłe dni i chłodne noce pozytywnie wpływają na walory smakowe owoców. W uprawie tunelowej dodatkowo możliwe jest uzyskanie późnych odmian truskawek, które pojawiają się aż do listopada. Trzeba jednak wiedzieć, gdzie ich szukać. Zimą lepiej korzystać z mrożonek i letnich przetworów, niż iść do marketu i szukać truskawek z importu.

Tymczasem korzystajmy i szykujmy się na pełnię sezonu truskawkowego. W radostowickim gospodarstwie zbiera się około 1 tony truskawek dziennie. Wyhodowane na naturalnym nawozie i naturalnych dodatkach są zdrowe i smaczne. Po zakupie truskawek pamiętajmy, że owoce te bardzo szybko tracą swoje właściwości i świeżość, dlatego najlepiej wykorzystać je tego samego dnia i przechowywać w lodówce.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook