pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 8 czerwca 2021
  • 9 czerwca 2021
  • wyświetleń: 15336

Przebudowa stadionu: murawa i bieżnia nieudane?

Jesienią zeszłego roku zakończyła się wyczekiwana przebudowa Stadionu Miejskiego im. Jana Larysza w Pszczynie. Obiekt doczekał się odbioru 4 stycznia i obecnie jest już użytkowany. Radny Henryk Kopiec zwraca jednak uwagę na niedociągnięcia, które widzi głównie na nowej murawie oraz bieżni lekkoatletycznej.

Henryk Kopiec, związany ze stadionem od kilkudziesięciu lat, podkreśla, że przyglądał się przebudowie w trakcie jej trwania i nie jest usatysfakcjonowany efektem końcowym. Wytyka, że na murawie po deszczu stoi woda, podobnie zresztą jak na części bieżni. Punktuje też, w których miesiącach od momentu zakończenia inwestycji na powierzchni bieżni pojawiły się pęknięcia.

Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol tłumaczy z kolei, że po dokonaniu ekspertyzy, murawa została poddana odpowiednim zabiegom, które umożliwią zazielenienie się i ukorzenienie trawy, co rozwiąże problem zalegającej wody. Podkreśla też, że ostateczne poprawki i likwidacja pęknięć na bieżni będą możliwe dopiero w najcieplejszych miesiącach, kiedy jej powierzchnia ustabilizuje się, a same pęknięcia są normą w przypadku budowy bieżni na podbudowie betonowej.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z udziałem Henryka Kopca oraz burmistrza Pszczyny, Dariusza Skrobola.

ab, Ela / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook