pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 6 lipca 2021
  • 12 lipca 2021
  • wyświetleń: 12426

[WIDEO] Warzymy! przy dworcu w Goczałkowicach-Zdroju

O walorach i atrakcjach Goczałkowic-Zdroju nie trzeba chyba nikogo przekonywać. To weekendowa i wakacyjna przystań dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego oraz okolicznych miast. Można tu przyjechać samochodem, na rowerze, rolkach, a z Pszczyny także przymaszerować. Na przyjezdnych podróżujących koleją czeka piękny, reprezentacyjny dworzec, który po rewitalizacji zdobył tytuł Dworca Roku 2020! To właśnie tu spotykamy się w drugim odcinku programu "Warzymy!", w którym przedstawiamy Pszczynę i okolice od kuchni.Burger i sałatka z grillowanym kurczakiem w klimatycznej scenerii jeziorCo tym razem przygotował Łukasz Kozioł i kto towarzyszył mu w plenerowej akcji gotowania? Z pewnością fani aktywnego wypoczynku nad wodą doskonale znają punkt w Goczałkowicach-Zdroju obowiązkowy, czyli Wake Park, gdzie oprócz uprawiania wakeboardingu możemy również zasmakować w burgerach czy pizzy. Nie bez powodu więc w kolejnej odsłonie naszego cyklu bierzemy się za burgery, w pichceniu których Łukasza wspiera Marcin Cecherz, właściciel goczałkowickiego Wake Parku. Na tę okoliczność Łukasz zaopatrzył się nawet w tradycyjną maszynkę do mielenia mięsa, a do posiłku głównego postanowił dołączyć letnią sałatkę z grillowanym kurczakiem. Podczas gotowania panowie porozmawiali o sportach wodnych i o tym komu w szczególności można polecić wakeboarding.

Do Goczałkowic-Zdroju nie tylko po lepsze zdrowieHistoria uzdrowiska sięga 1856 roku, kiedy to przypadkiem odkryto tutaj złoża solanki. Niedługo potem zaczęto stawiać pierwsze budynki na potrzeby kuracjuszy, których z roku na rok przybywało. Infrastruktura uzdrowiska została co prawda zniszczona w czasie wojny, jednak gdy tylko pojawiła się taka możliwość odbudowano ją, a kuracjusze do dziś chętnie przyjeżdżają do Goczałkowic-Zdroju, żeby podreperować swoje zdrowie. Gmina może poszczycić się ponadto wieloma innymi atrakcjami, a jej potencjał turystyczno-rekreacyjny ciągle rośnie. W Parku Zdrojowym można uprawiać turystykę ogrodową (coraz bardziej popularną w naszych stronach), zajrzeć do jednej z kafejek i lodziarni czy zjeść obiad w wybranej restauracji, wstąpić do parku linowego lub samodzielnie zmierzyć czas przy zegarze słonecznym! Więcej o tym, co możemy zobaczyć w Goczałkowicach-Zdroju opowiedział nam Paweł Komraus z Urzędu Gminy, którego spotkaliśmy przejeżdżającego na pszczyńskim rowerze miejskim.

Niezależnie od tego, jak dotrzemy na miejsce, koniecznie odwiedźmy odnowiony dworzec, w przestrzeni którego możemy odpocząć przed dalszą podróżą, wypożyczyć książkę czy zajrzeć w oko lunety obserwacyjnej. Warto pamiętać, że jeszcze kilkanaście lat temu budynek ten był ruiną, do czego doprowadził pożar w 2002 roku. Na szczęście staraniami gminy udało się go w pełni zrewitalizować i nadać mu blask.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook