pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 13 lipca 2021
  • 24 lipca 2021
  • wyświetleń: 25865

[WIDEO] Memoriał Gazdy - święto kolarstwa na zdjęciach i filmie

W niedzielę, 18 lipca w Pszczynie odbyło się wielkie święto kolarstwa. Na ulicach miasta zostało rozegrane Kryterium Kolarskie w ramach Memoriału Kazimierza i Stanisława Gazdów. Jako impreza towarzysząca został zorganizowany rajd rowerowy dla wszystkich. W swoim wyścigu zmierzyły się też dzieci przedszkolne i szkolne. Zobaczcie naszą fotorelację z imprezy, a także wideorelację przygotowaną na zlecenie MORiS Pszczyna!Rywalizacja kolarzy rozpoczęła się o godzinie 10.30. Ścigali się na pętli o długości 1600 metrów. Trasa przebiegała wzdłuż ulic Chrobrego, Kopernika, Bielskiej, Wojska Polskiego. Start i meta znajdowały się na pszczyńskim rynku.

Kryterium Kolarskie o Puchar Burmistrza Pszczyny w ramach Memoriału Braci Kazimierza i Stanisława Gazdów - wyścigi kolarskie klubowe grupy młodsze - 18.07.2021 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl

Kryterium Kolarskie o Puchar Burmistrza Pszczyny w ramach Memoriału Braci Kazimierza i Stanisława Gazdów - wyścigi kolarskie klubowe grupy starsze - 18.07.2021 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Kolarze w zależności od kategorii wiekowej od kilku do kilkudziesięciu razy pokonywali okrążenia przez Rynek, na którym finiszowali, co gwarantowało widowiskową walkę na każdym etapie wyścigu. Zdobywali punkty do łącznej klasyfikacji, a zwycięzcą został zawodnik, który zdobył największą ilość punktów na finiszach.

Od godziny 16.00 były rozgrywane zawody dzieci niezrzeszonych w klubach. Odbył się też III Pszczyński Rajd Rowerowy dla Wszystkich jako impreza towarzysząca.

Kryterium Kolarskie o Puchar Burmistrza Pszczyny w ramach Memoriału Braci Kazimierza i Stanisława Gazdów - wyścigi dzieci starszych niezrzeszonych w klubach kolarskich- 18.07.2021 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


- Pszczyna ma piękne kolarskie tradycje. Tutaj urodziło się i wychowało grono wspaniałych zawodników, którzy reprezentowali podczas swojej bogatej kariery nasze miasto i region między innymi na szosach olimpijskich, trasach Tour de Pologne oraz Wyścigu Pokoju. Bracia Gazdowie, którym poświęcony jest memoriał, na stałe zapisali się na kartach historii tego sportu. Cieszę się, że kolejne pokolenia wpisują się w to dziedzictwo, a Pszczyna jest areną dla takich wydarzeń jak niedzielne zawody - mówi burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Organizatorami kryterium kolarskiego byli: MORIS Pszczyna, Urząd Miejski w Pszczynie, LK UKS Pszczyna oraz Michał Gazda AUTO-GAZDA GROUP.

Kryterium Kolarskie o Puchar Burmistrza Pszczyny w ramach Memoriału Braci Kazimierza i Stanisława Gazdów - wyścigi najmłodszych dzieci niezrzeszonych w klubach kolarskich - 18.07.2021 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


- Bardzo dziękujemy za pomoc przy organizacji i wielkie zaangażowanie w to kolarskie święto Michałowi Gazdzie oraz pracownikom firmy Auto-Gazda Group. Dziękujemy również Klaudiuszowi Migdołowi i Klubowi LK UKS Pszczyna za pomoc i organizację. Impreza odbyła się również dzięki wielkiemu zaangażowaniu służ porządkowych tj. Ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej w Pszczynie oraz funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie, którzy czuwali nad bezpieczeństwem zarówno uczestników wyścigu jak i widzów - podsumował wydarzenie Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie.

Kryterium Kolarskie o Puchar Burmistrza Pszczyny w ramach Memoriału Braci Kazimierza i Stanisława Gazdów - dekoracje - 18.07.2021 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Wyniki:Rocznik 2007-2006 - chłopcy

1. Szymon Strządała
2. Jakub Kiecok

Rocznik 2009-2008 - chłopcy

1. Franciszek Jarosz
2. Filip Knapik
3. Tomasz Węgrzyn

Rocznik 2009-2008 - dziewczęta

1. Zuzanna Cecherz

Rocznik 2011-2010 - chłopcy

1. Kamil Durok
2. Jakub Osiński
3. Wojciech Piwko

Rocznik 2011-2010 - dziewczęta

1. Martyna Sanecka
2. Natalia Szulik
3. Zofia Gazda

Rocznik 2014 i młodsze

Rower klasyczny - chłopcy

1. Antoni Bala
2. Tymoteusz Byra
3. Bruno Kracoń

Rower klasyczny - dziewczęta

1. Hanna Jarosiewicz
2. Kamila Żelazo
3. Olga Byra

Rowerki biegowe

1. Natalia Osińska
2. Szymon Lemieszek
3. Emilia Durok

Rocznik 2013-2012 - chłopcy

1. Filip Tendera
2. Tymoteusz Malinowski
3. Maksymilian Grygier

Rocznik 2013-2012 - dziewczęta

1. Marta Sekta
2. Kesja Kolbusz
3. Maja Sojka

Wszyscy uczestnicy rajdu wzięli także udział w konkursie na najlepsze hasło reklamowe firmy AUTO-GAZDA GRUP, a zwycięzca konkursu otrzymał nagrodę w postaci nowego roweru ufundowanego przez sponsora wyścigu.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Memoriał im. Kazimierza Gazdy" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Memoriał im. Kazimierza Gazdy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Memoriał im. Kazimierza Gazdy" podaj

Facebook