pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 20 lipca 2021
  • 25 lipca 2021
  • wyświetleń: 16641

[WIDEO] Warzymy! w gospodarstwie rybackim Rybaczówka w Łące

Tym razem w programie Warzymy! zabieramy Was do Łąki, w iście wakacyjną scenerię w otoczeniu wód, łodzi, zieleni i ptaków. Taką aranżację znaleźliśmy w miejscu, o którym nie wszyscy wiedzą, choć na pewno doskonale znają je wielbiciele ryb. Rybaczówka przy ul. Łukasiewicza to cudowna przystań dla poszukiwaczy dobrego smaku oraz miłośników wodnej fauny. Zaprasza Łukasz Kozioł!Jak się pewnie domyślacie, jeśli już odwiedziny na Rybaczówce, to głównie w celu uwarzynia ryby. Ale nie tylko. Gospodarstwo rybackie Rybaczówka w Łące to także serce jeziora Goczałkowickiego i jednostka Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągowego. Powstało już w 1956 roku. Zajmuje się odławianiem ryb i ich sprzedażą w tutejszym sklepie.

Sandacz z prażonkami w liściach kalarepyCo nieco o funkcjonowaniu Rybaczówki opowiedział nam Łukasz Pszczeliński, jej kierownik, znawca ryb oraz miłośnik dobrego jedzenia. Bez wahania zgodził się na udział w naszym cyklu, pomagając w przyrządzeniu sandacza z kociołka z prażonkami w towarzystwie warzyw.

Podczas gotowania Łukasz wypytał go wiele faktów dotyczących ryb, ich hodowli, a także walorów. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, gdzie warto kupować ryby i na co zwrócić uwagę, aby upewnić się, że wybrana przez nas ryba jest świeża i ma wysoką jakość. Czy warto kupować ryby w supermarketach? Jak przyrządzić rybę, żeby wydobyć z niej maksimum smaku? Czy łosoś to zdrowa ryba, a może prawdą jest, że zawiera znaczne ilości zanieczyszczeń? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w bieżącym odcinku!

Po co warto pojechać do Rybaczówki?Gospodarstwo rybackie Rybaczówka to jeden z tych punktów w okolicy, w których z całą pewnością dostaniemy świeżą, wysokiej jakości rybę. To właśnie w takich miejscach - z lokalnych wód o zrównoważonej gospodarce rybackiej - w szczególności warto zaopatrywać się w produkty. W Rybaczówce kupimy ryby zamieszkujące jezioro Goczałkowickie, takie jak sandacze, leszcze, szczupaki, węgorze, amury, karpie. Ryby dostaniemy tu w wersji świeżej i wędzonej, a jednym z oferowanych przysmaków jest polędwica z suma.

Odławianie i sprzedaż ryb to niejedyne zajęcie, jakim parają się pracownicy Rybaczówki. Oprócz tego gospodarstwo odpowiedzialne jest za zarybienia, sprzątanie zbiornika i dbanie o otaczającą przyrodę. Czuwają m.in. nad utworzoną w tym roku Ptasią Wyspą, powstałą by chronić ginący gatunek - rybitwę.

Rybaczówkę może odwiedzić każdy, by podziwiać uroki otaczającej to miejsce przyrody, kupić dobrą rybę czy samodzielnie ją złowić - łowienie jest możliwe po zakupie zezwolenia, wyłącznie z brzegu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook