pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa Logo pszczyna.tv

Telewizja pszczyna.tv

  • 16 lipca 2021
  • wyświetleń: 871

Jak pandemia wpłyneła na rynek w Pszczynie?

Materiał partnera:

Pandemia koronawirusa odwróciła nasze życie do góry nogami, także jeśli mowa o obszarze zawodowym. Wiele osób z powodu załamania gospodarczego musiało pożegnać się z dotychczasową pracą i poszukać nowej. Czy jest to proste wyzwanie w przypadku takich miast jak m.in. Pszczyna? Jak COVID-19 wpłynął na lokalny rynek pracy? Sprawdźmy to!

Jak pandemia wpłynęła na rynek w Pszczynie?Obostrzenia związana z pandemią koronawirusa uderzyły w większość z nas. Ucierpiał przede wszystkim rynek pracy - wiele przedsiębiorstw musiało zawiesić działalność, a w konsekwencji zwolnić część załogi. Tego typu sytuacja spotkała zarówno firmy z większych, jak i mniejszych miejscowości. Obecnie można już mówić o względnym powrocie do normy, ale


Pandemia COVID-19 a rynek pracyPrzede wszystkim przez pandemię koronawirusa na rynku pracy zaszło wiele zmian, które i tak by nastąpiły, ale z pewnością nieco później. COVID-19 w bolesny więc sposób zweryfikował dotychczasowy model pracy i sprawił, że większość przedsiębiorstw przeszła na działalność zdalną. Jak to zazwyczaj bywa w tego typu okolicznościach, większość branż odczuła negatywne skutki kryzysu, ale są też takie, które w tym trudnym okresie zyskały na znaczeniu. Z całą pewnością, powrót do stanu sprzed pandemii jest wręcz niemożliwe, a jeśli nawet, zajmie to sporo czasu.

Praca w Pszczynie po pandemii - co warto wiedzieć?Mimo tak dramatycznych wydarzeń można wyciągnąć z nich sporo wniosków na przyszłość. Wielu zwolnionych poszukuje obecnie pracy w sektorach, które nie ucierpiały aż tak bardzo w czasie pandemii lub wręcz urosły, co może prognozować pewnego rodzaju stabilnością na najbliższe lata. Na portalu www.aplikuj.pl można znaleźć wiele ofert z branży IT, e-commerce, handlu. Oprócz tego pracodawcy poszukują sprzedawców oraz specjalistów do pracy fizycznej, w magazynach czy halach.

Gdzie szukać pracy po pandemii koronawirusa?Najlepszym rozwiązaniem jest regularne przeglądanie ogłoszeń o pracę w Internecie. Niewykluczone, że konieczne może okazać się także nabycie dodatkowych uprawnień, umiejętności czy kompetencji. Wiele zależy oczywiście od naszych indywidualnych oczekiwań i wymagań, a więc tego, czy szukamy stałej i przyszłościowej posady, czy też zależy nam wyłącznie na zarobku, a nie rozwoju w danym kierunku. Być może zwolnienie z pracy w dobie pandemii paradoksalnie wpłynie pozytywnie na naszą ścieżkę zawodową? Często to właśnie takie momenty są dla wielu osób wręcz przełomowe!

Zatrudnienie w Pszczynie - na co zwrócić uwagę?Praca w Pszczynie w istocie nie różni się od zatrudnienia w innych tej wielkości miastach w Polsce. Trzeba jednak przyznać, że po pandemii konkurencja na jedno miejsce jest o wiele większa niż wcześniej, co sprawia, że szukając ciekawej i dobrze płatnej pracy trzeba uzbroić się w cierpliwość. Pamiętajmy, że w dzisiejszych czasach trzeba wykazać się sporą wytrwałością! Przeglądając oferty warto skupić się na detalach i często lepiej jest dokładnie wybrać propozycje pracy, do której się nadajemy, niż wysyłać setki CV i listów motywacyjnych do przypadkowych przedsiębiorstw.

Facebook