pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 28 lipca 2021
  • 31 lipca 2021
  • wyświetleń: 13322

Rajd klasyków szlakiem dziedzictwa UNESCO przejazdem w Pszczynie

W środę, 28 lipca przez kilkanaście minut mogliśmy podziwiać w Pszczynie perły zabytkowej motoryzacji. Niestety uczestnicy II edycji "Rajdu Tylko dla Zuchwałych" byli w naszym mieście tylko przejazdem. Zobaczcie zdjęcia i wideo z tej wizyty!

II Rajd tylko dla Zuchwałych - przystanek w Pszczynie - 28.07.2021 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Rajd wystartował w niedzielę 25, lipca z płyty Rynku w Jaworze w woj. dolnośląskim. Zabytkowe samochody ruszyły szlakiem miast i miejsc znajdujących się na liście dziedzictwa UNESCO usytuowanych na południu Polski - od Jawora do Zamościa. Niespodziewanie przyjechały również do Pszczyny - jednak znalazły się tu tylko przejazdem, bo żaden z pszczyńskich zabytków nie znajduje się na liście UNESCO.

Naczelnym celem rajdu jest wytyczenie nowego szlaku turystycznego koncentrującego się przede wszystkim na wyjątkowości i pięknie pamiątek kultury wpisanych na listę światowego dziedzictwa.Na trasie całego rajdu pojawiły się takie miejsca, jak: Kościoły Pokoju w Jaworze i Świdnicy, Hala Stulecia we Wrocławiu, Kopalnia ołowiu, srebra i cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi w Tarnowskich Górach, Królewskie Kopalnie Soli w Wieliczce i Bochni oraz zespół architektoniczno-urbanistyczny Starego Miasta w Zamościu. Dodatkowym urozmaiceniem czasu spędzonego w poszczególnych miastach były lub będą: wycieczka Trasą Piastowską w Opolu, zwiedzanie Muzeum Żup Krakowskich i koncert Kapeli Mietniowskiej w Wieliczce, Zwiedzanie Zamku Królewskiego oraz Muzeum Fonografii w Niepołomicach, wizyta w Kopalni Soli w Bochni, odpoczynek w kompleksie basenowym w Łańcucie.

Finał imprezy odbędzie się na Rynku Wielkim w Zamościu. Organizatorem wydarzenia jest Gmina Jawor przy udziale Jaworskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji.

ar / pless.pl

źródło: Gmina Jawor

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook