pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 22 sierpnia 2021
  • 26 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 10450

Śląskie czy nowoczesne? Jak wspominamy własne wesele?

W minioną sobotę na pszczyńskim rynku odbyła się inscenizacja śląskiego wesela. Były m.in. szloga, tłuczenie szkła, witanie młodej pary chlebem i solą, a także biesiada z potańcówką. Korzystając ze znakomitych humorów gości, zapytaliśmy pary o wspomnienia z ich własnych przyjęć weselnych i o to, czego potrzeba, żeby wesele było udane!

Jak przystało na śląskie wesele było hucznie, głośno, radośnie i kolorowo. Dopisała pogoda, a przede wszystkim frekwencja. Inscenizacja śląskiej biesiady weselnej wraz z towarzyszącymi jej tradycyjnymi obrzędami przyciągnęły tłumy. Czy to dowód na to, że w pandemii brakuje nam nie tylko imprez plenerowych, ale też gromadnych zabaw w śląskim stylu?

Na inscenizowanej biesiadzie pojawiło się wiele par - zarówno długoletnich małżeństw, jak i tych na etapie narzeczeństwa, które dopiero planują ślub i przyjęcie weselne. Jednych i drugich zapytaliśmy o tradycyjne obrzędy weselne, pierwszy taniec, orkiestrę i przesądy oraz o to, co koniecznie musi być na weselu, aby można było uznać je za udane.

A Wy? Co najlepiej wspominacie z własnego przyjęcia weselnego? Jak podobają Wam się współczesne zabawy weselne? Zapraszamy do komentowania i oglądania relacji z rozmowami!

ab, Ela / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook