pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 9 września 2021
  • 13 września 2021
  • wyświetleń: 7020

Kilkadziesiąt mln zł na budowę PCKulu. Za dużo czy nie?

Projekt nowego gmachu Pszczyńskiego Centrum Kultury, a w szczególności koszt związanej z nim inwestycji, budzą niemałe emocje. PCKul potrzebuje nowej siedziby, jednak mieszkańcy nie są zgodni co do tego, czy powinna ona powstawać przy udziale aż takich środków finansowych i w takiej formie.

Obecna siedziba Pszczyńskiego Centrum Kultury to z pewnością miejsce klimatyczne, do którego przez lata zdążyliśmy się przyzwyczaić. Niestety daleko jej do nowocześnie pomyślanego ośrodka kulturalnego. Pod wieloma względami jest pełna niedogodności, z którymi niewiele da się zrobić. Władze postanowiły więc zbudować całkiem nowy gmach z całą otaczającą go infrastrukturą, który ma całkowicie spełniać oczekiwania i potrzeby mieszkańców, chcących uczestniczyć w życiu kulturalnym miasta.

Inwestycja budzi jednak kontrowersje. Te dotyczą głównie kosztów związanych z budową. Jak na razie stanęło na ponad 40 mln złotych i kwota ta porywa do dyskusji. Część czytelników naszego portalu zadaje w niej pytania m.in. o zasadność tych kosztów i wybór lokalizacji, w której zaplanowano budowę obiektu.

Czy 30-40 mln to aby na pewno nie za dużo jak na taki cel? Co nam da nowa siedziba Pszczyńskiego Centrum Kultury i jak wpłynie na życie mieszkańców? W naszym materiale odpowiedzi udzielają dyrektor PCKulu Michał Czernek oraz rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego Piotr Łapa.

ab, Ela / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PCKul - nowa siedziba

Budowa nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury jest jednym z największych przedsięwzięć inwestycyjnych gminy Pszczyna w ostatnich latach. Nowa siedziba PCKulu warta około 40 milionów złotych ma być gotowa w 2023 roku. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PCKul - nowa siedziba" podaj

Facebook