pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 22 września 2021
  • 26 września 2021
  • wyświetleń: 10730

Nowa siedziba PCKulu wśród bloków i za miliony. Co sądzą mieszkańcy?

Budynek nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury wraz z okoliczną infrastrukturą ma powstać na terenie osiedla Siedlice, gdzie obecnie znajdują się nieużytkowane tereny zielone oraz tzw. psi park. Inwestycja budzi dość duże kontrowersje wśród mieszkańców i czytelników portalu pless.pl, głównie ze względu na jej koszt.

Niedawna zrealizowaliśmy materiał wideo, w którym o powstaniu nowej siedziby PCKulu wypowiedział się m.in. jego obecny dyrektor Michał Czernek, a także rzecznik Urzędu Miejskiego Piotr Łapa. Wyjaśnili oni skąd takie koszty (inwestycja ma kosztować minimum 40 mln złotych) i dlaczego zdecydowano się na budowę nowego gmachu, a nie np. na remont i dostosowanie obecnej siedziby.

Tym razem przeprowadziliśmy sondaż wśród mieszkańców, w którym zapytaliśmy, czy nowe Pszczyńskie Centrum Kultury powinno powstać akurat w tym miejscu, z takim rozmachem i za planowaną kwotę. Co ciekawe, wielu rozmówców zwróciło uwagę na fakt, że w związku z budową zniknie znajdujący się w tym miejscu psi park.

ab, Ela / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PCKul - nowa siedziba

Budowa nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury jest jednym z największych przedsięwzięć inwestycyjnych gminy Pszczyna w ostatnich latach. Nowa siedziba PCKulu warta około 40 milionów złotych ma być gotowa w 2023 roku. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PCKul - nowa siedziba" podaj

Facebook