Telewizja pszczyna.tv

  • 14 października 2021
  • wyświetleń: 2016

[WIDEO]Tenisiści stołowi z Pszczyny zdobywają punkty w II lidze!

No i nadszedł czas aby zagrać u siebie. 8 października w Zespole Szkół nr 1 o godzinie 18.00 zawodnicy Uczniowskiego Ludowego Klubu Tenisa Stołowego z Pszczyny rozegrali swój pierwszy historyczny mecz II ligi jako gospodarze! Zobaczcie relację wideo z rozgrywki!Drużyna z Łazisk Górnych jest nam znana, już graliśmy ze sobą w barażach, wtedy był podwójny remis. Od tamtego czasu składy drużyn się nieco zmieniły, zarówno w naszej drużynie i u rywali doszło do wzmocnienia składu, więc mecz zapowiadał się ciekawie i takowy był - emocje były wielkie.

Mecz rozgrywany jest na dwóch stołach, grają zawodnicy w parach po dwóch zawodników z każdej drużyny, na pierwszym stole zawodnicy zazwyczaj rankingowo najsilniejsi, ponieważ gramy jako beniaminek więc mogliśmy sami ustawić zawodników na stoły, więc na stole pierwszym zagrał Janusz z Krzyśkiem, a na dwójce nasi mocniejsi zawodnicy czyli Artur i Tadek, to ustawienie dawało nam szansę na pierwsze punkty. Po ponad dwu godzinnej walce, zdobywamy swój pierwszy punkt w lidze.

Tadek z Arturem zrobili swoje i wygrali swoje mecze na drugim stole, potem jeszcze w deblu Krzysiek z Tadkiem tez dołożyli punkt, niestety Janusz z Krzyskiem na pierwszym stole nie zdobyli punktów i mamy kolejny remis Łaziskami.

Wynik meczu: ULKTS Pszczyna - MOSiR Łaziska Górne 5/5.

Składy:

Pszczyna: Janusz Friebe, Artur Sobel, Tadeusz Durka, Krzysztof Lewczak, Grzegorz Macioł.

Łaziska Górne: Maciej Chorąży, Radosław Mleczko, Rafał Sasiak, Robert Olencki, Michał Wąsik.

Dziękujemy wszystkim kibicom za doping i liczymy że na kolejnym meczu będziecie z nami. Szczególne podziękowania dla dyrektora POSiR-u Macieja Stiebera, dyrektora MORiS-u Sławomira Kowalskiego, Starostwu Powiatowemu w Pszczynie oraz Urzędu Miejskiemu w Pszczynie. Dziękujemy za wsparcie w szczególności za zakup profesjonalnych stołów do tenisa stołowego.

Janusz Friebe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ULKTS Pszczyna" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ULKTS Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ULKTS Pszczyna" podaj

Facebook