pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 18 października 2021
  • 23 października 2021
  • wyświetleń: 5946

Przy Kopernika zawisł baner odliczający dni do wymiany pieców

W poniedziałek, 18 października, przy ulicy Kopernika zawisł baner odliczający dni do wymiany pieców pozaklasowych. Czasu pozostało niewiele. W 2022 roku eksploatacja kopciuchów stanie się nielegalna, w związku z czym dalsze użytkowanie takiego urządzenia będzie karane. Mandat może wynieść od 500 do 5 tys. złotych.

Nowy baner będzie na bieżąco informował nas, ile dni pozostało do ostatecznej wymiany starych kopciuchów. Zawisł na ogrodzeniu Powiatowego Zespołu Szkół nr 1, od strony ul. Kopernika. Inicjatorami akcji są działacze stowarzyszenia Nie Dokarmiaj Smoga. Na miejscu rozmawialiśmy z jego prezeską, Aleksandrą Antes-Szewczyk.

Odliczanie dotyczy instalacji, których wiek liczymy na dzień 1.09.2017 r. - pierwsze kotły, które należy wymienić do końca 2021 to instalacje z 2006 r. i starsze oraz nie posiadające tabliczki znamionowej.

ab, Ela / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook