pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 31 października 2021
  • 5 listopada 2021
  • wyświetleń: 10971

Dzięki pracy w urzędzie odzyskał sens życia. Poznajcie Arka

Arek Niemiec ma 33 lata i jak dotąd w żadnej pracy nie zagrzał miejsca na dłużej. To dlatego, że jest niepełnosprawny. Od urodzenia nie słyszy, ma też ograniczone pole widzenia. Dla osób w jego położeniu zdobycie stałej pracy to wielkie wyzwanie. Od kilku miesięcy Arek pracuje jednak w urzędzie w Pszczynie. Jest z tego powodu bardzo szczęśliwy i postanowił pokazać nam, że także osoby z poważną niepełnosprawnością mogą odnaleźć się w zwykłej pracy, wśród pełnosprawnych koleżanek i kolegów.

Bohater naszego reportażu mieszka w Rudziczce. Do Pszczyny trafił za sprawą stażu, który dostał w Powiatowym Urzędzie Pracy, przy wsparciu Fundacji Imago. Arek uwielbia swoją nową pracę, w której zresztą radzi sobie świetnie. Jego zadanie polega na digitalizowaniu dokumentów i wprowadzaniu do komputera związanych z tym danych. Przy obecnych wymogach, jakie niesie ze sobą cyfryzacja w administracji, praca Arka jest nieoceniona. Ma wiele sensu nie tylko z punktu widzenia pracodawcy.

Dla samego Arka to wyzwanie, które otwarło przed nim wiele możliwości, a przede wszystkim pozwoliło na wyrwanie się z pandemicznej rutyny. Dzięki tej pracy czuje się potrzebny i taki sam jak pełnosprawni.

W ciągu tych kilku miesięcy Arek nie tylko zaprzyjaźnił się ze swoim stanowiskiem pracy, ale i z koleżankami i kolegami z biura. Część współpracowników uczy się języka migowego, a w razie niejasności porozumiewają się pisząc do siebie. Nie ma więc rzeczy niemożliwych. Arek bardzo chciałby zostać w urzędzie na dłużej. Dotychczas podejmował jedynie staże, które prędzej czy później się kończyły. Ma nadzieję, że tym razem będzie inaczej.

ab, Ela / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook