pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 29 października 2021
  • wyświetleń: 5651

W tygodniu zaszczepimy się w szpitalu, a w weekend przy POSiRze

Zostają wprowadzone zmiany w w funkcjonowaniu Powiatowego Punktu Szczepień Powszechnych. W tygodniu będzie można się zaszczepić w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie, natomiast w weekendy - w budynkach modułowych przy hali POSiR.

Loading...


Od 2 listopada zmieniła się organizacja szczepień w ramach Powiatowego Punktu Szczepień Powszechnych w Pszczynie. Od poniedziałku do piątku dawki preparatu przeciwko COVID-19 będą podawane w punkcie w Szpitalu Powiatowym (ul. Antesa 11) w godz. od 8.00 do 14.00, gdzie będzie konieczność wcześniejszej rejestracji.

Z kolei w soboty i niedziele od 9.00 do 17.00 szczepienia realizowane będą w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych w budynkach modułowych przy ul. Zamenhoffa 5a. Tutaj nie ma obowiązku wcześniejszej rejestracji.

Punkt szczepień w budynkach modułowych przy boisku „Orlik” na terenie POSiR - 30.07.2021
Punkt szczepień w budynkach modułowych przy boisku "Orlik" na terenie POSiR - 30.07.2021 · fot. powiat


- Zbliża się późna jesień i zima, dlatego chcemy w tygodniu przenieść szczepienia do szpitala. W dalszym ciągu każdy, kto chce, może się zaszczepić i to przez siedem dni w tygodniu - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Powiat Pszczyński od początku realizuje szczepienia przeciwko COVID-19. Już w styczniu Szpital Powiatowy w Pszczynie uruchomił punkt szczepień populacyjnych, w którym wykonano ponad 2,5 tysiąca szczepień. Końcem kwietnia otwarto Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych. O tym, jak bardzo był potrzebny, świadczą liczby. W pierwszych tygodniach funkcjonowania wykonywano między 500 a 700 iniekcji dziennie. Do tej pory podano tu niemal 30 tysięcy szczepionek przeciwko COVID-19, a dodatkowo kilkaset osób przyjęło dawkę podczas akcji plenerowych.

Dr Marcin Leśniewski, dyrektor pszczyńskiego szpitala podkreśla, że szczepienie jest najlepszym, a być może jedynym sposobem na opanowanie epidemii.

Szpital w Pszczynie - 25.10.2021
Szpital w Pszczynie · fot. pless.pl


- Ryzyko powikłań zakrzepowych w przypadku szczepienia jest 165 tysięcy razy mniejsze niż w przypadku choroby. Szczepienie się jest moralną powinnością każdego z nas względem umierających na COVID-19 - mówi dr Leśniewski.

Gdzie i jak się zaszczepić - informacje o punktach szczepień i rejestracjiPunkt szczepień w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie, ul. Antesa 11:

  • od 2 listopada realizuje szczepienia od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 14.00,
  • telefon czynny w godzinach otwarcia: 669 170 280.


Na szczepienie w Punkcie Szczepień zlokalizowanym w budynku Szpitala należy się zarejestrować:

  • internetowo przez e-rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
  • dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię - 989
  • dzwoniąc pod nr tel: 669 170 280 w godzinach od 08:00 do 14:00.


Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych przy POSiRze:

  • od listopada realizuje szczepienia od soboty do niedzieli w godz. 9.00 - 17.00 w dotychczasowym miejscu - w budynkach modułowych przy ul. Zamenhofa 5a, przy boisku ORLIK),
  • telefony (czynne w godzinach otwarcia): 577 511 077 lub 577 877 388,
  • nie ma konieczności wcześniejszej rejestracji.

ar / pless.pl

źródło: Powiat

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie, Szpital Joannitas" podaj

Facebook