pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 30 października 2021
  • 5 listopada 2021
  • wyświetleń: 17398

Ta zbiórka trwa zbyt długo. Rodzice Filipka są już wyczerpani...

Uzbieranie 9 milionów złotych to wielkie wyzwanie dla lokalnej społeczności, tym bardziej że podejmowane już dwukrotnie. Zbiórka dla chorego Filipka Cholewy jest jedną z najdłużej trwających zbiórek na ten lek w Polsce. Pod tym względem przebija ją tylko jedna zbiórka na inne dziecko walczące z SMA. Mimo wszystko wyczerpani rodzice mają nadzieję, że pasek zazieleni się już wkrótce.

Pod koniec zeszłego roku zakończyła się zbiórka dla cierpiącego na SMA Maciusia Cieślika. Już wtedy pieniądze spływały na konto Filipka Cholewy, a jednak do dziś nie udało się uzbierać pełnej kwoty. Weronika i Adam, rodzice Filipa, mają świadomość, że zebranie tak wysokiej sumy przez lokalną społeczność dwa razy z rzędu to nie lada wyczyn. Wiedzą, że ludzie są zmęczeni zbiórkami, eventami i licytacjami.

Tak samo zresztą jak i oni. Codziennie patrzą na inne, zdrowe dzieci w wieku swojego syna, i czują żal, że jego życie tak bardzo się różni. Filip w lipcu skończył rok. W tej chwili jest na etapie nauki trzymania główki - umiejętności, którą nabywają kilkumiesięczne niemowlęta. Do końca zbiórki zostało niewiele. Meta nie oznacza jednak natychmiastowego podania leku. Trzeba więc działać szybko, by Filip mógł otrzymać terapię genową w ciągu najbliższych miesięcy.

ab, Ela / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook