pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 14 listopada 2021
  • 9 grudnia 2021
  • wyświetleń: 11460

[WIDEO] Olbrzymie zainteresowanie kursem samoobrony dla kobiet

Za nami:

W czwartek, 18 listopada wieczorem ponad 70 mieszkanek gminy Pszczyna wzięło udział w pierwszym zajęciach pilotażowego kursu z samoobrony dla kobiet. Zobaczcie wideorelację.

Loading...


Kurs składa się z czterech spotkań. Są one organizowane w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie (przy ul. Katowickiej 47) w każdy czwartek w godzinach od 18.00 do 20.00 (szatnie są otwarte od 17.30). Warsztaty prowadzą instruktorzy Fundacji Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki im. Józefa Brudnego przy zaangażowaniu straży miejskiej w Pszczynie.

- Chcemy nauczyć panie, by wiedziały, jak reagować podczas ataków na ulicy, w obliczu zagrożenia. Pokażemy jak mogą się skutecznie bronić, a mogą to zrobić zawsze i w każdej sytuacji - mówi instruktor Jacek Warchał, który jest jedną z osób prowadzących kurs.

W czasie zajęć z mieszkankami rozmawiali również strażnicy miejscy.

- Na spotkaniach chcemy być bliżej mieszkańców. Będziemy od uczestniczek szkolenia zbierać informacje o wszelakich zagrożeniach, które mogły je spotkać w mieście czy w parku. Te informacje posłużą nam to weryfikacji tych zgłoszeń i wzmożonych patroli - zapewnia Artur Krzyżaniak, komendant straży miejskiej.

Kurs samoobrony w sali Szkoły Podstawowej nr 2 - 18.11.2021
Kurs samoobrony w sali Szkoły Podstawowej nr 2 - 18.11.2021 · fot. UM Pszczyna


- Jestem pod wielkim wrażeniem frekwencji i olbrzymiej aktywności naszych pań. To pokazuje, że tego typu inicjatywy są ważne i potrzebne - mówi burmistrz Dariusz Skrobol, pomysłodawca kursu.

- Rozpoczęty kurs to nie tylko ćwiczenia i sport, to także rozmowy, wykłady, czyli aspekt psychologiczny. Uczestniczki poznają elementy, które mogą się przydać w codziennym życiu i codziennym bezpieczeństwie - dodaje.

Zajęcia są bezpłatne. Najbliższe odbędą się w kolejny czwartek, również o godzinie 18.00. Nie są prowadzone żadne zapisy, wystarczy przyjść. Program zajęć został dostosowany do osób w każdym wieku i bez względu na kondycję.

Zajęcia odbywają się pod patronatem burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola oraz komendanta straży miejskiej w Pszczynie.

kurs samoobrony

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook