pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 23 listopada 2021
  • 28 listopada 2021
  • wyświetleń: 8027

Życie w Goczałkowicach. Gmina zwyciężyła w rankingu

W tym roku po raz pierwszy na terenie naszego województwa odbył się Ranking Gmin, inicjatywa wyłaniająca gminy, które szczególnie wyróżniają się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. Kilkanaście czynników zadecydowało o tym, że pierwsze miejsce zajęły Goczałkowice-Zdrój. Mieszkańcy i urzędnicy potwierdzają, że w gminie żyje się dobrze. Czy jest coś, co ich zdaniem można byłoby zmienić na lepsze?

O pozycji w Rankingu Gmin Śląska decydował wynik oparty o 16 różnorodnych czynników, które brano pod uwagę w ocenie stopnia rozwoju społeczno-gospodarczego. Goczałkowice zwyciężyły w kategorii gmin do 20 tys. mieszkańców. Jak podkreśla Paweł Komraus z Urzędu Gminy Goczałkowice-Zdrój, najwyższe noty posypały się m.in. za wydatki na ochronę powietrza, budżet gminy czy za liczbę podmiotów gospodarczych. Zwłaszcza ta ostatnia dana świadczy o tym, że zwycięstwo w rankingu jest ogromną zasługą mieszkańców, za co oczywiście należą się im podziękowania.

Ranking Gmin Śląska organizowany był przez OKST im. Waleriana Pańki oraz Urząd Statystyczny w Katowicach. Co zaś sami mieszkańcy myślą o życiu w Goczałkowicach? Z ulicznego sondażu, który przeprowadziliśmy w ostatnich dniach wynika, że ludzie są zadowoleni ze swojego miejsca zamieszkania i nie chcieliby wyprowadzać się z Goczałkowic. Doceniają przede wszystkim walory rekreacyjne i wypoczynkowe gminy. Kilkoro rozmówców zwróciło nam jednak uwagę, że jest tu jeszcze co nieco do zrobienia, wielu życzyłoby sobie chociażby, aby zmienił się wygląd stacji kolejowej Goczałkowice.

ab, Ela / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook