pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 29 listopada 2021
  • 22 grudnia 2021
  • wyświetleń: 28080

GIMP 2021: Zespół Churtownia najlepszy według publiczności i jury!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

Znamy tegorocznych zwycięzców Festiwalu GIMP - imprezy organizowanej w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie. Przedstawiamy laureatów wszystkich nagród!

ReklamaZa nami kolejna odsłona festiwalu GIMP w wersji online. Koncert cieszył się dużą popularnością wśród mieszkańców. Artykuł dotyczący festiwalu był odwiedzany prawie 20 tysięcy razy, a swój głos na wykonawców oddało ponad 1000 użytkowników portalu. Do konkursu zgłosiło się łącznie 7 wykonawców - solistów oraz zespołów:

  • Aleksandra Borgieł - zdobywczyni Nagrody Publiczności w poprzedniej edycji festiwalu,
  • Metrum i Trzy Czwarte,
  • Emilia Wojtala,
  • Honorata Małys,
  • Zespół Churtownia - debiutanci na festiwalu GIMP w 2020 roku,
  • Mirror Idiots,
  • The Estranged.


- Być może liczba wykonawców nie jest oszałamiająca, ale należy wspomnieć o ogromnej staranności i wysokim poziomie przygotowanych przez poszczególnych wykonawców wideoklipów - mówi Janusz Mirek - nauczyciel, koordynator Festiwalu i niezastąpiony konferansjer.

Zgłoszone piosenki mogliśmy (i wciąż możemy) usłyszeć w specjalnie przygotowanym koncercie.

Czas na ogłoszenie wyników!

Zwycięzcy Festiwalu GIMP 2021Zespół Churtownia
Do zespołu Churtownia trafiły Nagroda Publiczności a także Nagroda Jury! · fot. materiały prasowe


Nagroda Publiczności w wysokości 500 złotych, ufundowana przez Radę Rodziców wędruje do zespołu Churtownia! To właśnie ten zespół wybrali nasi czytelnicy! Grupa zgromadziła 527 głosów!

Drugie miejsce według internautów zajął zespół Metrum i trzy czwarte. Na jego wykonanie głos oddało dokładnie 512 słuchaczy.

Poniżej pełne wyniki głosowania:Nagroda Jury Festiwalu GIMP 2021 również w wysokości 500 złotych, na którą składały się głosy grona profesorskiego, Rady Rodziców i poszczególnych klas, trafiła także do zespołu Churtownia!

W głosowaniu nauczycieli najwięcej punktów uzyskał zespół Metrum i Trzy Czwarte.

Wśród rodziców i uczniów najwięcej głosów trafiło do... zespołu Churtownia!

- Dziękujemy wszystkim wykonawcom, którzy odważyli się wystąpić w tegorocznej Genialnej Imprezie Młodych Piosenkarzy. Podsumowanie i wręczenie nagród nastąpi w styczniu po przerwie świątecznej - zapowiada Janusz Mirek.

Wszystkim wykonawcom gratulujemy muzycznych talentów!

O uczestnikach Festiwalu GIMP 2021:Aleksandra BorgiełHej! Nazywam się Ola. Piosenka, którą wykonuję pochodzi z albumu Ralpha Kamińskiego "Kora". Jest ona coverem piosenki "Biegnij razem ze mną" z repertuaru grupy Maanam, która jest moim ulubionym zespołem i inspiracją muzyczną.

Przypomnijmy, że Aleksandra zdobyła Nagrodę Publiczności festiwalu GIMP 2020.

Metrum i trzy czwarteHej! Nazywamy się Metrum i trzy czwarte i gramy razem od października tego roku. Inspiracją do stworzenia nazwy był skład naszego zespołu. Muzyka jest naszą pasją i zamierzamy rozwijać się w tym kierunku, a z czasem tworzyć też własne utwory. Tym razem wybrałyśmy jeden z najpopularniejszych i bardzo nastrojowych kawałków Elvisa Presleya "I can't help falling in love".

Pandemia nieco utrudniła nam plany nagrania utworu, ale nie ma problemu bez rozwiązania! Ostatecznie wszystko się udało i możecie posłuchać efektów naszych działań.

Skład:

Wokal: Hania Skorupka
Gitara elektryczna: Zuzanna Nocoń
Pianino: Julka Gacek
Opiekun artystyczny: Mirosław Lachowski

Emilia WojtalaNazywam się Emilia Wojtala i uczęszczam do 1 klasy LO im. Bolesława
Chrobrego w Pszczynie. Już od najmłodszych lat śpiewam i od zawsze była to moja odskocznia. Nie
dawno zaczęłam chodzić na zajęcia wokalne organizowane przez POPP i coraz bardziej upewniam
się że kocham śpiewać. Pozwala mi to się zrelaksować i odstresować. Moimi największymi idolkami
są Adele oraz Beyonce. Podczas festiwalu wykonam utwór "Siebie zapytasz" - Sanah.

Honorata MałysMuzyka towarzyszy mi od najmłodszych lat. Naukę śpiewu rozpoczęłam 8 lat temu w Ognisku Muzycznym w Pszczynie. Inspiracje muzyczne czerpię od różnych wykonawców, tak samo, jak różne utwory śpiewam. Od mocnych brzmień po delikatne i subtelne. Na Festiwalu GIMP prezentuję utwór "Wyśniłam sen" z musicalu Nędznicy. W realizacji nagrania pomogła mi Hanna Gruszka. Życzę przyjemnego odbioru!

ChurtowniaZespół Churtownia to piątka utalentowanej młodzieży z powiatu pszczyńskiego, która pod opieką POPP w Pszczynie realizuje swoje muzyczne marzenia. Mimo, iż działają od listopada 2020 roku, zdążyli już zaprezentować się na wielu wydarzeniach kulturalnych w powiecie i nie tylko. Wśród nich można wymienić: Koncert Made in Pszczyna (czerwiec 2021), Pszczyńska Laba i Festyn w Piasku (lipiec 2021), Przesiądź się na kulturę (sierpień 2021), Fest Fajer - koncert charytatywny w Czechowicach-Dziedzicach (wrzesień 2021).

Ponadto młodzież może pochwalić się wyróżnieniami oraz nagrodami w takich konkursach jak: XXI Przegląd Kolęd i Pastorałek "Od nieba do nieba" (Hałcnów), Konkursie Piosenki Zimowej i Świątecznej "Świętośpiewanie" (Suszec), V Ogólnopolski Festiwal Piosenki "O Wolności" (Katowice). Są żywiołowi, kochają muzykę i mają mnóstwo pomysłów na siebie.

Zespół gra muzykę z gatunku pop-rock i pracuje właśnie nad swoim autorskim materiałem czego rezultatem jest ich pierwszy Singiel pod tytułem "7:30".

"Wciąż mam w swej głowie wspomnienia zapomniane" - kto z nas ich nie ma? Wspomnienia z wczesnego dzieciństwa, szkoły, życia codziennego. One znikają, zapominamy o momentach, które nas ukształtowały i sprawiły, że jesteśmy dzisiaj sobą. Piosenka opowiada o tęsknocie do tych wspomnień, które chociaż są zapomniane nadal są w naszych głowach. Utwór mówi również o nieuchronnym przemijaniu, o tym, że trzeba korzystać z każdej chwili - bo mogą one nie wrócić. Singiel jest dla nas, jako zespołu, przede wszystkim piękną pamiątką, która zostanie z nami na bardzo długo. Nie da się ukryć, że kiedyś stanie się dla nas również wspomnieniem, ale cała rzecz leży w tym, aby nie budować wspomnień, które trafią do strefy zapomnienia.

W skład zespołu wchodzą:
Karolina Olszowiec - wokal,
Olga Pustelnik - klawisz,
Martyna Olszowiec - bas,
Bartosz Kurtok - gitara elektryczna,
Jakub Pudełko - perkusja.
Opiekunem zespołu jest Joanna Gryz (POPP).

Mirror IdiotsWykonamy utwór "No time to die"

Skład:
wokal: Matylda Dulemba,
gitara i klawisze: Łukasz Brudek.

The EstrangedNasza muzyczna przygoda trwa około półtorej miesiąca. Gitarzysta i wokalistka poznali się na discordzie, który zrzesza osoby grające na gitarze. Krótko po poznaniu się, narodził się pomysł zagrania na GIMPie.

Długo szukaliśmy składu, ale w końcu się udało. Naszymi inspiracjami muzycznymi są wszelakie zespoły rockowe jak i bluesowe m.in. The Beatles. Piosenka, którą zagramy będzie utwór The Beatles - Let It Be.


Zachęcamy też do przypomnienia sobie ubiegłorocznej edycji. Ponad 20 tysięcy wejść na portalu pless.pl, prawie 2 tysiące oddanych głosów w głosowaniu publiczności, włączenie się do głosowania o nagrodę Grand Prix zarówno uczniów, rodziców i grona nauczycielskiego, bardzo ciekawie zrealizowane teledyski oraz dwa pierwsze miejsca ex aequo - taki jest bilans Festiwalu GIMP 2020. Więcej tutaj Festiwal GIMP 2.0: znamy zwycięzców!

A już za rok, z okazji 280-lecia szkoły specjalna edycja Festiwalu GIMP - zapraszają organizatorzy

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

Facebook