pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 2 stycznia 2022
  • 7 stycznia 2022
  • wyświetleń: 9051

[WIDEO] Orszak Trzech Króli pod hasłem "Dzień dziś wesoły"

6 stycznia ulicami Woli przeszedł Orszak Trzech Króli pod hasłem "Dzień dziś wesoły"! Zobaczcie wideorelację z wydarzenia!Orszak zgromadził całe rodziny. Dzieci przybrały barwne stroje królów i aniołów. Wspólne kolędowanie z towarzyszeniem orkiestry rozpoczęło się przy Kościele św. Urbana o godzinie 14.00. Stamtąd uczestnicy przeszli do parafii Matki Boskiej Piekarskiej, aby oddać pokłon nowonarodzonemu. Po drodze przyglądali się tradycyjnej walce dobra ze złem, scence w pałacu Heroda, oraz scence przy bramie anielskiej. Na finał obejrzeli pokłon Trzech Króli w świątyni i wysłuchali kolęd zagranych przez orkiestrę. Kościół był wypełniony po brzegi.

Tradycyjne pochody to wspaniała publiczna manifestacja wiary i radości z przyjścia Zbawiciela na świat. Orszaki odbywają się z okazji święta Objawienia Pańskiego zwanego Świętem Trzech Króli, które obchodzone jest 6 stycznia przez Kościół Katolicki. Trzej królowie to według tradycji mędrcy ze wschodu lub trzech kontynentów - Europy, Azji i Afryki, którzy według ewangelii św. Mateusza przybyli do Betlejem, by złożyć pokłon oraz dary nowonarodzonemu Chrystusowi.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook