pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Telewizja pszczyna.tv

  • 21 stycznia 2022
  • wyświetleń: 1080

Co przyda Ci się na spacer z psem?

Materiał partnera:

Wychodzenie na spacer z psem to nie tylko okazja, aby czworonóg załatwił swoje potrzeby fizjologiczne, ale również doskonały pretekst do wspólnego spędzania czasu i zabawy. Jakie akcesoria warto zabrać ze sobą na dłuższe wyjścia z pupilem?

Co przyda Ci się na spacer z psem?


Najważniejsze akcesoria na spacer z psemPodczas spaceru psy mogą zaspokajać swoje naturalne potrzeby, jak np. węszenie, poznawanie innych czworonogów czy aktywność na świeżym powietrzu. Jako właściciel musisz jednak mieć kontrolę nad jego zachowaniem i powinieneś zapewnić mu bezpieczeństwo. Właśnie dlatego wybierając akcesoria na spacer z psem należy w pierwszej kolejności zadbać o odpowiednią obrożę lub szelki oraz smycz. Warto przy tym pamiętać, że obroża ułatwia kontrolę zachowania psa, co jest istotne szczególnie w przypadku zwierząt dużych ras. Szelki z kolei doskonale sprawdzą się, jeśli chcesz aktywnie spędzić czas z pupilem - będą odpowiednie zarówno podczas joggingu, jak i jazdy rowerem czy spacerów. Na każde wyjście z psem powinniśmy również obowiązkowo zabierać woreczki na odchody. Konieczności sprzątania po swoim psie nie ma chyba potrzeby nikomu tłumaczyć.

Co się przyda do wspólnej zabawy?Długość spacerów z psem oraz rodzaj aktywności podczas wyjścia należy dostosować do wieku zwierzęcia oraz jego możliwości. W przypadku starszych czworonogów lub pupili z problemami zdrowotnymi raczej nie ma co liczyć na intensywną zabawę. Z kolei niektóre rasy potrzebują znacznie więcej ruchu niż inne. Jeśli Twój pupil należy do aktywnych zwierzaków, warto na spacery z nim zabierać akcesoria, które uatrakcyjnią wspólnie spędzany czas. Jakie zabawki dla psa sprawdzą się najlepiej? Mogą to być np. piłki do aportowania, szarpaki albo frisbee. Rozsądnie jest wybierać te kolorowe, aby nie zgubiły się w zaroślach. Jeśli na świeżym powietrzu ćwiczycie sztuczki lub określone zachowania, przydadzą się też przysmaki, a latem nie zapominaj o wodzie dla psa i misce, najlepiej składanej, która zajmie niewiele miejsca w plecaku.

Jak zadbać o bezpieczeństwo psa podczas spaceru?Wychodząc z psem musimy pamiętać o zapewnieniu zwierzakowi bezpieczeństwa. Właśnie dlatego pupila można spuszczać ze smyczy tylko z dala od ulicy oraz w tych miejscach, gdzie nie będzie grozić mu nic złego. Trzeba też pamiętać o ochronie psa przed pasożytami. Łagodne zimy sprawiają, że obecnie czworonogi są narażone na ugryzienia kleszczy przez cały rok, co może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia pupila. Właściciele psów mają do wyboru różnego rodzaju preparaty. Wygodnym rozwiązaniem są np. specjalne obroże, które chronią zwierzaka nie tylko przed kleszczami, ale również przed pchłami. Tego typu produkty oferuje m.in. Internetowy Sklep Zoologiczny Zoopers.

Facebook