pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 9 lutego 2022
  • 13 lutego 2022
  • wyświetleń: 6014

Mandaty rosną, prędkości maleją? Co zmienił nowy taryfikator

Wraz z nowym rokiem wszedł w życie nowy taryfikator mandatów. Zmiany, które wprowadził często określa się jako drastyczne czy rewolucyjne dla kierowców. Na portalu pless.pl już kilkakrotnie pisaliśmy o bardzo wysokich mandatach nałożonych na kierowców w naszym powiecie. Czy wyższe kwoty za wykroczenia aby na pewno wpłynęły na zachowania kierowców? Kiedy będziemy mogli to stwierdzić?

Za przekroczenie prędkości nawet 2500 zł, a za niewłaściwe używanie telefonu komórkowego podczas jazdy grozi kierowcom 500 zł mandatu. 800 zł to wysokość kary przewidziana za zaparkowanie pojazdu na miejscu dla osób niepełnosprawnych. Te i inne kwoty robią wrażenie.

To w dodatku nie koniec zmian. We wrześniu tego roku zapowiadają się kolejne, tym razem dotyczące punktów karnych. Podwojeniu ulegną też wysokości mandatów za wybrane wykroczenia. Mówiąc o aktualnej sytuacji, trudno jednak stwierdzić, jak dotychczasowe zmiany wpłynęły na zachowanie kierowców. Jak mówi kom. Krzysztof Szukalski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pszczynie, wnioski na ten temat będziemy mogli wyciągnąć dopiero po pół roku czy roku od wprowadzenia nowego taryfikatora.

ab, Ela / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook