pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 19 lutego 2022
  • wyświetleń: 2697

Refugium - nowy singiel Sabiny Brody i Kornela Flisiaka

W lutym ukazał się najnowszy singiel duetu sskjegg "refugium".

- '"refugium" to kolejna podróż. Tym razem jednak bardziej smutna - kończąca się utratą tego co ważne, co ukochane, co bezpieczne. Piosenka mówi o odwadze odejścia i o ciężkiej pracy, jaką muszą wykonać nasze serca, by o sobie zapomnieć. To też historia o tym, jak długo po tym wszystkim dochodzi do siebie nasza dusza - opowiada wokalistka Sabina Broda.

Tekst powstał w wyniku inspiracją słowem ,,refugium", które stało się swego rodzaju schlagwortem całości. A samo słowo autorka tekstu - Sabina - pokochała dzięki pewnej książce. Zaś rytmikę i vibe utworu zawdzięczamy miłości Kornela Flisiaka do metrum 6/8.

sskjegg
Duet sskjegg - za enigmatycznym zlepkiem liter kryją się Sabina Broda oraz Korneliusz Flisiak. · fot. materiały prasowe


Projekt sskjegg to wyjątkowe brzmienie muzyczne, w którym nie brakuje jazzowych odniesień i oryginalnego podejścia do muzyki popularnej. Analogowe brzmienia rodem z lat 80 w połączeniu z oddechem nowoczesności, to kolejne dwa określenia doskonale wpisujące się w gatunek, który tworzy duet. Za enigmatycznym zlepkiem liter kryją się Sabina Broda oraz Korneliusz Flisiak.

sskjegg to jednak przede wszystkim dźwięki, emocje i magia. Zespół ubiera historie w słowa i melodię. Ich muzyka to spora dawka elektroniki z delikatnym wokalem, a wszystko to okraszone dosadnym tekstem, który wwierca się w głowy słuchaczy. Ich single wielokrotnie znajdowały swoje miejsce na listach przebojów, a koncerty przyciągają coraz więcej nowych fanów.

Debiutancka płyta zespołu pojawi się końcem marca 2022 roku.

Utworu "refugium" można posłuchać również na platformie streamingowej Spotify:
open.spotify.com/track/1evFEPRUC9eTWshglByExg?si=O4HReI_LR8Kw-NL5ReqMIg

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook