pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 5 marca 2022
  • wyświetleń: 1941

TainT wypuścił klip do coveru grupy Maneskin

Tydzień temu pszczyński zespół TainT wypuścił klip do coveru grupy Maneskin.

- Sukces Maneskin na Eurowizji pokazał, że wciąż jest miejsce na muzykę rockową w mainstreamowych mediach oraz sprawił, że muzyka alternatywna zaczęła ponownie wychodzić z podziemia na zasłużony piedestał. Wybraliśmy ten utwór, ponieważ jest on dla nas powiewem świeżości i młodzieńczego buntu. Wzbogaciliśmy go jednak o elementy charakterystyczne dla nas - mocne gitary i intensywną sekcję rytmiczną - mówią muzycy.

W nagraniach oraz klipie wystąpił gościnnie Tomasz Wącirz z zespołu Transgresja, tworząc sample i elektronikę. Nagrań dokonano w pszczyńskim Wally Studio we współpracy z Michałem Walą. Teledysk nakręcono w bielskim ''Black Colour Studio'' we współpracy z Sergey'em Stovba. Nagrania zostały dofinansowane przez Pszczyńskie Centrum Kultury.

TainT to zespół czterech facetów pełnych energii i determinacji, by grać i przedstawić się szerszej publiczności. Pochodzi z Pszczyny, istnieje od 2014 roku, jednak obecny skład uformował się z początkiem 2020 roku. Grupa wykonuje muzykę z pogranicza Alternative Groove Metal oraz Nu-Metal.

Zespół nagrał swoją pierwszą płytę EP pt. ''Under Control'' w 2020 roku, a obecnie pracuje nad kolejną EP pt. ''Looking For Myself''.

Skład:

  • Kacper Kamiński (wokal)
  • Mateusz Pydyn (gitara)
  • Krystian Mucha (bass)
  • Grzegorz Ryskalok (perkusja)''

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook