pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 28 marca 2022
  • wyświetleń: 2498

Przystań Ocalenie przyjmuje ukraińskie psy

Przystań Ocalenie pod opieką ma już kilka zwierząt z Ukrainy, niebawem ta liczba wzrośnie. Prosi o wsparcie w przygotowaniu punktu. Zwierzęta będą musiały przejść kwarantannę. Psiaki będą przeznaczone do adopcji.

Loading...


Fundacja chce stworzyć miejsce dla kilku lub kilkunastu psiaków, które w dogodnych warunkach odbędą wymaganą kwarantannę, zanim będą gotowe do szukania nowych domów. Do Przystani trafią głównie psiaki, które z Ukrainy do Polski przywiózł Dominik Nawa - szef fundacji.

Organizacja nie może wszystkich zwierząt zostawić u siebie, bo nie ma wystarczająco dużo miejsca. Chce natomiast zorganizować im opiekę na czas trwania kwarantanny, a potem znaleźć im jak najlepsze stałe domy.

- Wszelkie nasze działania w tej kwestii podejmujemy po konsultacji z naszym powiatowym lekarzem weterynarii. Tak, żeby wszystko było zgodne z prawem i panującymi zasadami - podkreślają opiekunowie zwierząt.

Żeby zrealizować plan, fundacja musiała przygotować teren pod kontenery, do tego wypożyczyć dwa ogrzewane kontenery, w których psiaki odizolowane od przystaniowych zwierzaków, w spokoju będą mogły odbyć 30 dni kwarantanny. Koszt samego przygotowania terenu, kaucji oraz wypożyczenia kontenerów wyniesie ok 10 tys. zł. Do tego dochodzi koszt prądu, wody, zakupu klatek kennelowych oraz same koszty bytowe.

Pierwsze psy z Ukrainy trafiły do Przystani Ocalenie - 26.03.2022 · fot. Przystań Ocalenie / Facebook


Psiaki, które mają tu odbyć kwarantannę to zwierzęta z przytulisk i punktów komunalnych ze Stryja, Truskawca i Drohobycza. To stałe punkty do których pan Dominik jeździ z pomocą. To głównie duże psiaki dlatego trzeba stworzyć dla nich jak najlepsze i najdogodniejsze warunki na pierwsze 30 dni pobytu.

- Sami jednak sobie nie poradzimy... Bardzo potrzebujemy Waszej pomocy... Każdy grosik, ogonek z konta, udostępnienie będą dla nas ogromnym wsparciem, a dla tych zwierzaków ogromną szansą na nowe, lepsze życie - proszą pracownicy fundacji.

Link do zbiórki:Można też wpłacić kilka złotych na ten cel:
91 1050 1399 1000 0022 0998 2426 z dopiskiem "Dla zwierzat z Ukrainy"
Komitet Pomocy dla Zwierząt
ul. Bałuckiego 7/37
43-100 Tychy

Dla przelewów zagranicznych:
Nr IBAN: PL 91 10501399 1000002209982426
Nr BIC(SWIFT): INGBPLPW

link bezpośredni do płatności PayPal dostępny w zakładce " jak możesz pomóc" na stronie Fundacji http://www.przystanocalenie.pl lub wskazując adres email odbiorcy kpdz.tychy@interia.pl

ar / pless.pl

źródło: Przystań Ocalenie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Facebook