pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 12 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 3904

Zobaczcie postępy w budowie PCkulu - marzec 2022

Czas na kolejną relację z budowy nowego gmachu Pszczyńskiego Centrum Kultury! W marcu kontynuowane były roboty ziemne rozpoczęte w styczniu i trwające przez cały luty. Wykonano m.in. wykop i wzmocnienie podłoża pod mur oporowy oraz pod budynek techniczny. Przy wyjeździe z placu budowy zainstalowano specjalną myjkę do podwozi i kół samochodowych. W pogotowiu czeka specjalny samochód do mycia dróg.

Loading...

 
W pierwszym tygodniu marca zakończono wykonywanie instalacji sanitarnych podposadzkowych, które będą znajdować się pod budynkiem głównym Pszczyńskiego Centrum Kultury. Zostały ułożone kolejne betony podkładowe pod płytę fundamentową w strefie przyszłego foyer, sal warsztatowych, muru oporowego oraz ławy budynku technicznego.
 
Rozpoczęły się także roboty w zakresie konstrukcji żelbetowych. Ułożono m.in. zbrojenie oraz zabetonowano płytę fundamentową i ścianki w przegłębieniu pod widownią sali głównej, a także rozpoczęto układanie zbrojenia płyty fundamentowej pod salą kinową oraz pod foyer. Wykonano także zbrojenie oraz betonowania części kanałów podposadzkowych.
 

Garść ciekawostek


 
Dotychczas na plac budowy dostarczono i wbudowano łącznie około 250 metrów sześciennych betonu konstrukcyjnego oraz około 120 ton stali zbrojeniowej.
 
W marcu na budowie został postawiony żuraw wieżowy o zasięgu pracy 60 m. Konstrukcja ta została posadowiona na specjalnie przygotowanej do tego celu platformie, która została wcześniej zbadana pod kątem nośności i zagęszczenia.

Każda dostawa betonu na plac budowy jest weryfikowana i podlega dodatkowym badaniom. Bezpośrednio na budowie bada się konsystencję wbudowywanej mieszanki. Odbywa się to tzw. metodą opadu stożka. Ponadto z każdego betonowania  pobierane są próbki sześcienne do badań wytrzymałości.
 
W trosce o komfort i wygodę okolicznych mieszkańców, przy wyjeździe z placu budowy zainstalowano specjalną myjkę do podwozi i kół samochodowych. Każdy kierowca wyjeżdżający z terenu inwestycji, jest zobowiązany regulaminem do weryfikacji czystości i w razie konieczności do przejazdu przez myjnię. Jeśli okoliczne drogi będą jednak zanieczyszczone, to w pogotowiu czeka specjalny samochód z systemami zbierającymi zanieczyszczenia i myjącymi jezdnię.

Wideorelacja: Spójrz z góry

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PCKul - nowa siedziba

Budowa nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury jest jednym z największych przedsięwzięć inwestycyjnych gminy Pszczyna w ostatnich latach. Nowa siedziba PCKulu warta około 40 milionów złotych ma być gotowa w 2023 roku. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PCKul - nowa siedziba" podaj

Facebook