pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Telewizja pszczyna.tv

  • 18 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 183

Czy randki online wyprą w końcu klasyczne spotkania?

Materiał partnera:

Randki online cieszą się coraz większym zainteresowaniem, zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn. Zanim jednak zaczniemy z nich korzystać, dobrze byłoby poznać największe ich zalety oraz wady. Warto byłoby także zastanowić się nad tym, czy mają one szansę wyprzeć klasyczne spotkania w realu. Jeszcze do niedawna mogło wydawać się to niemożliwe, ale obecnie taki scenariusz staje się coraz bardziej realny.

Czy randki online wyprą w końcu klasyczne spotkania?


Wady i zalety randek onlineJak już zaznaczono na wstępie, z randkami online są powiązane zarówno zalety, jak i wady. Jeżeli chodzi o atuty randkowania w Internecie, na pewno należy wymienić oszczędność czasu. Rozmowy za pośrednictwem różnego rodzaju aplikacji randkowych możemy prowadzić w autobusie, podczas przerwy w pracy, jak również w trakcie nudnego wykładu. Poza tym, nie musimy zdradzać drugiej osobie szczegółów dotyczących naszego wyglądu zewnętrznego. Nie musimy więc informować o niedoskonałej cerze, czy też o nadmiarze kilogramów. Wreszcie, sex randki online wydają się być idealne dla osób z natury introwertycznych i nieśmiałych. W Internecie zdecydowanie łatwiej przełamać pierwsze lody niż w rzeczywistości.

Niestety, randkowanie online nie jest wolne od wad. Przede wszystkim, nie mamy gwarancji co do tego, że osoba z którą rozmawiamy ma wobec nas uczciwe zamiary. Nie wiemy także jak naprawdę wygląda, jakich ma znajomych i gdzie dokładnie mieszka. Trzeba także pamiętać o tym, że zdecydowana większość znajomości internetowych nie przekształca się w poważne relacje. Warto więc podchodzić do nich z dystansem i nie angażować się zbytnio, zwłaszcza na samym początku. Pamiętajmy także o tym, aby przede wszystkim zapewnić sobie bezpieczeństwo. Jeżeli randka online przybiera dla nas niepokojący obrót, szybko ją zakończmy.

Dlaczego randki online mogą zastąpić te klasyczne?Liczne zalety randkowania w Internecie sprawiają, że coraz więcej osób instaluje różnego rodzaju aplikacje randkowe. Korzystanie ze zdecydowanej większości z nich jest całkowicie darmowe i bardzo wygodne. Nie da się zaś ukryć, że ze spotkaniem w rzeczywistości są przeważnie powiązane jakieś koszty. Mowa tu chociażby o kosztach transportu w umówione miejsce, jak również o kosztach wspólnie zamówionych posiłków czy napojów. Nie każdy chce zaś inwestować swoje pieniądze w niepewną relację. Poza tym, randki internetowe pozwalają na tkwienie w kilku relacjach na raz. Możemy więc flirtować z wieloma osobami jednocześnie i najprawdopodobniej żadna z nich nie dowie się o nas prawdy. Nie da się zaś ukryć, że takie niezobowiązujące rozmowy wydają się wielu osobom bardzo kuszące. Pozwalają w pewnym stopniu przełamać rutynę, która dopada nas także w stałych związkach.

Wydaje się więc, że randki online mogą w końcu wyprzeć klasyczne spotkania. Nie oznacza to jednak, że nikt już nie będzie chciał spotykać się w realu z drugim człowiekiem. Są bowiem wśród nas osoby, które nigdy nie będą chciały z aplikacji randkowych korzystać. Z dużym prawdopodobieństwem można jednak stwierdzić, że randki w realu będą zarezerwowane głównie dla osób, które są już w związku.

Facebook