pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 10 maja 2022
  • 17 maja 2022
  • wyświetleń: 13028

Dzień Strażaka na Rynku w Pszczynie!

W niedzielę, 15 maja na Rynku w Pszczynie trwał Pokazowy Dzień Strażaka z udziałem lokalnych jednostek ochotniczej straży pożarnej! Zobaczcie foto- i wideorelację!

Na Rynku w Pszczynie w niedzielę mogliśmy podziwiać duże wozy strażackie, nieco mniejsze samochody, a nawet łódkę OSP Łąka. Dzieci mogły wziąć udział w zawodach na torze przeszkód, popróbować pracy ze strażacką sikawką oraz nauczyć zasad pierwszej pomocy. Najmłodsi mogli spędzić też czas w towarzystwie dużej maskotki i kibicować małym strażakom podczas akcji ratowania Myszki Miki.

Dzień Strażaka na pszczyńskim rynku - 15.05.2022 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Nie zabrakło też tradycyjnej grochówki, którą mieszkańców wspólnie ze strażakami częstował burmistrz Pszczyny.

- W niedzielę w Pszczynie świętowaliśmy Dzień Strażaka. To nie tylko zawód, to wręcz powołanie! Na terenie gminy działa obecnie aż 11 jednostek ochotniczej straży pożarnej, jest oczywiście także PSP. Cieszę się, bo osób z misją niesienia pomocy jest coraz więcej. Dziś bardzo miło było mi przywitać w tym gronie kilkuletnią Julię, dziewczynkę, która pochodzi z Ukrainy, a już pomaga w OSP Pszczyna - powiedział burmistrz Dariusz Skrobol.

- Drodzy strażacy, druhny, druhowie! W imieniu mieszkańców gminy Pszczyna chcę Wam z całego serca podziękować raz jeszcze za Wasz olbrzymi trud, za duże poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego, za gotowość do niesienia pomocy w każdych warunkach i o każdej porze, za wielki dar serca, za Wasze codzienne zaangażowanie. Życzę bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji! Dziękuję! - złożył życzenia burmistrz.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook