pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 14 maja 2022
  • 19 maja 2022
  • wyświetleń: 9617

Farina w Pszczynie: tak się robi makarony!

Zaczęło się od pizzy, która w błyskawicznym tempie ujęła podniebienia pszczynian. Później, gdy pizza przeprowadziła się na Rynek, w lokalu przy Bielskiej powstawały lody. Dziś nie ma tam już pizzy, ani lodów, bo ostatecznie zastąpił je makaron, a miejsce nazywa się "Farina", czyli mąka. Być może przeszlibyśmy obok niego obojętnie, gdyby nie fakt, że w tej małej kanciapie zawsze powstaje coś niezwykłego.

Dziś "BuongiornO" to jedna z najlepiej znanych i lubianych pszczyńskich restauracji. Od kilku lat prosperuje przy pszczyńskim rynku i tam też dała poznać się szerszemu gronu gości. Nie każdy jednak wie lub pamięta, że na samym początku była niewielką pizzerią przy rondzie na Bielskiej i sąsiadowała z "Żabką".

Smak pizzy oraz rollini wymyślonych przez Marka Noculaka mogliśmy poznać właśnie tam. Gdy po przeprowadzce knajpy do obecnej lokalizacji, kamerlik zwolnił się, właściciel zaczął w nim produkować lody. Te również miały mnóstwo fanów, jednak ich produkcja była bardzo pracochłonna i skomplikowana, gdyż nie były to lody z gotowej bazy. Ku rozczarowaniu wielu z nas, lody na razie nie wrócą do "BuongiornO".

Na otarcie łez właściciel proponuje jednak makaron, do którego bakcyla złapał już jakiś czas temu! Z kamerą podglądaliśmy, jak i z czego powstaje świeże tagliatelle i dopytaliśmy o kilka szczegółów na temat przygotowywania makaronu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook