pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 9 czerwca 2022
  • 14 czerwca 2022
  • wyświetleń: 21067

[WIDEO, FOTO] Ogólnopolski protest "Blokujemy Orlen" w Pszczynie

W sobotę, 11 czerwca na stacji Orlen przy ul. Górnośląskiej w Pszczynie kierowcy protestowali przeciwko wysokim cenom paliw. To odsłona akcji "Blokujemy Orlen", która odbyła się tego dnia w całym kraju. Właściciele samochodów zablokowali wjazd na stację na prawie 2 godziny, symulując awarię pojazdów.Przypomnijmy: w niedzielę, 5 czerwca przy alei Andersa w Bielsku-Białej w jednej chwili "zepsuło się" kilkanaście samochodów osobowych. Pojazdy przez około godzinę blokowały wjazd na teren stacji benzynowej Orlen. Był to pierwszy protest ws. wysokich cen paliw. Tego dnia na bielskiej stacji za litr 95-tki trzeba było zapłacić 7,94 zł. Właściciel stacji wezwał na miejsce patrol policji, ale kierowcy, jak udało się nam ustalić, nie otrzymali mandatów. Więcej w artykule: https://www.pless.pl/wiadomosci/74083-masowa-awaria-na-orlenie-auta-zablokowaly-wjazd-na-stacje-paliw-bielsko-biala

11 czerwca przyszedł czas na akcję w całej Polsce, w tym również w Pszczynie. Na stacji przy ul. Górnośląskiej tego dnia popularna 95-tka kosztowała 7,92 zł za litr. Wjazd na Orlen zablokowało kilka samochodów. Dołączył również motocyklista. Pomimo blokady, niektórzy kierowcy wjeżdżali na stację z drugiej strony - przez wyjazd i tankowali pojazdy. Po pół godzinie od rozpoczęcia protestu na miejsce przyjechała policja, wezwana przez właściciela stacji. Funkcjonariusze nikogo nie ukarali mandatem - nie stwierdzono popełnienia wykroczeń.

Ogólnopolski protest "Blokujemy Orlen" w Pszczynie - 11.06.2022
Ogólnopolski protest "Blokujemy Orlen" w Pszczynie - 11.06.2022 · fot. pless.pl


O co chodziło w proteście?

Jak zapowiadali organizatorzy: "Nie podoba nam się polityka Orlenu, który mimo kursu dolara i cen za baryłkę ropy śrubuje ceny na polskim rynku paliw. Nie jesteśmy również zadowoleni z tego jak rząd (nie)radzi sobie z tym problemem, a wręcz zamiata go pod dywan i mydli ludziom oczy jakoby nie był odpowiedzialny za obecną sytuację. Kierowcy, którzy chcą zamanifestować swoje niezadowolenie ze sztucznie wywindowanych cel paliw mogą to zrobić poprzez uczestnictwo w akcji "Blokujemy Orlen".

Ogólnopolski protest "Blokujemy Orlen" w Pszczynie - 11.06.2022
Ogólnopolski protest "Blokujemy Orlen" w Pszczynie - 11.06.2022 · fot. pless.pl


Akcja trwała w godzinach 16.00 - 18.00.

Pełna lista stacji, na których odbyły się protesty, znajduje się pod linkiem:BlokujemyOrlen.pl - kalendarium protestów.

Strona internetowa protestu: https://blokujemyorlen.pl/

orlen, stacja paliw
Protest w Bielsku-Białej - 05.06.2022 · fot. bielsko.info

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook