pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 17 czerwca 2022
  • 20 czerwca 2022
  • wyświetleń: 2785

Zameczek w Rudołtowicach działa już 30 lat

Zameczek w Rudołtowicach, czyli Centrum Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjne dla Dzieci i Młodzieży obchodzi jubileusz 30-lecia. Zobaczcie nasz reportaż!

Zameczek jest ośrodkiem dla dzieci i młodzieży do 25. roku życia. Prowadzi opiekę całodobową oraz dzienną nad osobami z głębokimi upośledzeniami. Obecnie swoją działalnością obejmuje dzieci w wieku od 3 do 25 lat z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym ze sprzężeniami oraz z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim. Zapewnia edukację, leczenie i rehabilitację, opiekę i pielęgnację, żywienie i zakwaterowanie oraz transport dla dzieci wymagających dziennego i całodobowego pobytu.

Ośrodek mieści się w pałacyku z początków XVIII wieku. W otoczeniu znajduje się zabytkowy park, dom socjalny, plac zabaw, parking oraz pomieszczenia gospodarcze.

Na terenie ośrodka w piątek, 10 czerwca z okazji jubileuszu odbywały się oficjalne uroczystości. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz samorządowych, stowarzyszeń, gminnych instytucji, a także partnerzy, którzy wspierają działalność placówki. Część artystyczną rozpoczęli podopieczni, którzy wspólnie z wychowawcami przygotowali specjalny występ. Nie mogło zabraknąć także okolicznościowego tortu, którym częstowano wszystkich przybyłych gości. Dla najmłodszych przygotowano szereg zabaw i animacji.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook