pszczyna.tv - pszczyńska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja pszczyna.tv

  • 23 czerwca 2022
  • 29 czerwca 2022
  • wyświetleń: 9207

[WIDEO] Otwarcie N-parku. Czy mieszkańcy będą tu robić zakupy?

Pszczyna ma swoje centrum handlowe. Można powiedzieć, że spełniło się jedno z życzeń zwłaszcza młodych mieszkańców miasta. Czy pszczynianie docenią nowe miejsce zakupowe? Czy aby na pewno oferta obiektu nie powiela się za bardzo z tą, którą już mamy w Pszczynie?Swego czasu przeprowadzaliśmy sondaż na temat tego, czego zdaniem pszczynian u nas brakuje. Większość osób wskazywała na kino czy komunikację miejską, ale brak galerii, w której można zrobić większe zakupy, również zdawał się doskwierać.

Nowo otwarty N-park co prawda galerią nie jest, ponieważ nie ma wewnętrznej przestrzeni wspólnej. Do każdego sklepu jest osobne wejście z parkingu, a klient nie pokonuje dużych odległości między interesującymi go punktami, co twórcy tego typu obiektów uważają za atut. Takie inwestycje nazywamy parkami handlowymi.

N-park  , park handlowy
N-park w Pszczynie w dniu otwarcia - 22.06.2022 · fot. pszczyna.tv


Zdaniem prezesa Grupy Napollo, Sławomira Zawadzkiego, powstały park handlowy pozwoli mieszkańcom Pszczyny i okolicznych miejscowości robić kompleksowe, podstawowe zakupy w jednym miejscu. Jak odpowiada na pytanie, czy aby na pewno oferta obiektu nie powiela się za bardzo z tą, którą już mamy w Pszczynie?

N-park  , park handlowy
Prezes Grupy Napollo, Sławomir Zawadzki opowiada o zaletach parku handlowego · fot. pszczyna.tv


W ciągu ostatniej dekady w mieście przybyło bowiem obiektów handlowych skupiających większą liczbę sklepów, wśród nich duże drogerie, sklepy odzieżowe i z wyposażeniem dla domu, także supermarkety.

- Ten handel, który dzisiaj jest w mieście faktycznie z tą ofertą występuje, ale w sposób rozproszony, co powoduje, że musimy komunikować się między obiektami, przemieszczać się, tracić niepotrzebnie czas. Lepiej ten czas poświęcić dla rodziny, dla dzieci, na odpoczynek - argumentuje prezes.

N-park  , park handlowy
Otwarcie N-parku - 22.06.2022 · fot. pszczyna.tv


Otwarcie N-parku, które nastąpiło 22 czerwca, przyciągnęło licznych, zaciekawionych klientów. Wielu z nich ustawiało się w kolejki do poszczególnych sklepów na długo przed symbolicznym przecięciem wstęgi i uruchomieniem sprzedaży. Parking był pełen samochodów. Wzmożony ruch odbił się jednak na trasie w kierunku DK1. Od samego rana do godzin wieczornych wzdłuż Bielskiej tworzył się korek. Grupa Napollo zapewnia jednak, że już niedługo organizacja ruchu przy obiekcie zostanie usprawniona. Dokończony zostanie też wjazd w prawą stronę od strony ul. Bielskiej, prowadzący bezpośrednio do obiektu.

N-park  , park handlowy
Dokończony zostanie wjazd z ul. Bielskiej · fot. pszczyna.tv


O otwarciu centrum i jego ofercie piszemy także w artykule: Park handlowy "N-Park" w Pszczynie już otwarty!

N-park  , park handlowy
Otwarcie N-parku - 22.06.2022 · fot. pszczyna.tv

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook